Yabancı Dil Eğitimi: Öğrenmeye ve Araştırmaya Başla!


Dil becerilerinizi arttırmak, bir çok alanda daha başarılı olmanızı sağlayacaktır. İsterseniz yurtdışında, yerinde, isterseniz evinizde, internet başında dil öğrenebilirsiniz. Öğrenmeye ve araştırmaya AB Türkiye Delegasyonu tarafından belirlenen onine bağlantıları tıklayarak başlayabilirsiniz.

Online Eğitim İlgili Bağlantılar
Günümüz koşullarında çalışanlar giderek daha eğitimli hale geliyor. Artık, bir yabancı dil, iyi bir iş için vazgeçilmez bir unsur haline geldi. Zamanın ne kadar değerli olduğunu göz önünde bulundurursak, sanal ortamda eğitim, yabancı bir dil öğrenmek isteyenlere sunulan eşsiz bir fırsat. Online olanaklarla, zamanın proglamlanması, yüksek kayıt ücretleri ve kurslardaki esnek olmayan koşullar kolaylıkla aşılabilir.

Aşağıdaki bağlantılar online dil eğitimi olanakları için yüzlerce yararlı bağlantıdan sadece birkaçı:
Dil Öğrenimi: Avrupa BoyutuBaşlangıç için BBC (İNG)
Yeni başlayanlar için ücretsiz online kurslar
Avrupa Sayfaları (İNG) 
Diğer dil öğrenen kişilerle karşılaşmayı isteyen öğrenciler için ücretsiz mektup arkadaşı bulma servisi
Dil Öğrenimi (İNG) 
90 ülkedeki 6500 den fazla dil okulunun dil dersleri, aktiviteleri, ve konaklama imkânları

MyLanguageExchange
Online ortamda kendinize sizin konuştuğunuz yabancı dili, anadili olan biriyle pratik yapma fırsatı
Ücretsiz Çevirmen (İNG) 
Ücretsiz sözlük, çeviri ve kelime kursları

Avrupa Birliği ülkelerinde yabancı dil öğrenimi
Özel dil eğitimleri ve yurtdışı tecrübeleriyle de kendinizi geliştirebilmeniz mümkün. Öğrendiğiniz dilin konuşulduğu ülkede bulunarak öğrendiğiniz dilin kültürünü de öğrenme fırsatı bulabilirsiniz.

Türkiye’de Dil Eğitimi Veren Kültür Merkezleri ile İlgili Bağlantılar
Yabancı ülkelerin kültür merkezleri, o ülkenin yabancı dilini öğreten dil kursları sunarken, o kültürlerin çeşitli yönlerini de tanıtmaya çalışır. Türkiye’de bulunan bazı Avrupa Birliği üye ülkelerinin kültür merkezlerinde, yeni bir dil öğrenirken, bu merkezlerin kütüphaneleri ve düzenledikleri etkinlikler sayesinde o ülkeler hakkında daha fazla bilgi edinme fırsatı da bulabilirsiniz.