Üniversite Söyleşileri

AB-ilan.com , AB Akademi ve AİAD işbirliği ile üniversite öğrencilerine yönelik ücretsiz olarak “Avrupa Birliği Projeleri’nde Kariyer Fırsatları” söyleşi toplantılarına başlıyor. Öğrenci Kulüpleri ve Toplulukları adına online olarak başvuruda bulunabilirsiniz.

Avrupa Birliği tarafından ülkemize sağlanan mali yardımlar kapsamında kamu kurumları, yerel yönetimler, odalar, sivil toplum kuruluşları, birlikler, sendikalar, üniversiteler, işletmeler vb. birçok farklı kuruluşlar tarafından geliştirilen projelere destek sağlanmaktadır. Ayrıca, AB’ye üyelik süreci kapsamında hayata geçirilen Kalkınma Ajansları aracılığı ile de benzer kuruluşlara destekler sağlanmaya başlanmıştır. Söz konusu hibe destekleri Türkiye’de birçok projenin eşzamanlı olarak yürütülmesini sağlamakta ve bu projelerde çalışacak asistan ve uzmanlara ihtiyaç duyulmaktadır.

AB-ilan.com ve AB Akademi Genel Müdürü Hüseyin Aktürk, projelerdeki istihdam olanaklarını, projecilik kavramını anlatmak ve sektörel deneyimlerini üniversite öğrencileri ile paylaşmak amacıyla, Türkiye genelinde söyleşi toplantılarına katılım sağlayacaktır. Bu toplantılarda AB Projeleri konularının yanı sıra, CV hazırlama (AB formatında CV hazırlama da dahil), önyazı hazırlama, mülakatlarda dikkat edilmesi gereken hususlar konularında da katılımcıların sorularını yanıtlayacak, katılımcıların beraberlerinde getirecekleri CV’leri de vakit elverdiği ölçüde değerlendirecektir.

AB-ilan.com’u üniversitenize davet etmek istiyorsanız, aşağıda bulunan formu doldurabilir ve 0312-417 93 45 no’lu telefondan ya da info@ab-ilan.com adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hüseyin Aktürk

AB Akademi ve AB-ilan.com Genel Müdürü – AİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Aktürk, İzmir’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini İzmir’de tamamlayan Aktürk, 2000 yılında Birleşik Dünya Kolejleri Bursunu kazanarak Güney Afrika’daki Swaziland Krallığında bulunan, onursal başkanlığını Ürdün Kraliçesi Nur ve Güney Afrika Eski Devlet Başkanı Nelson Mandela’nın yaptığı Waterford Koleji’nde lise öğrenimini tamamladı. 2003 yılında Davis Vakfı Bursunu kazanan Aktürk, ABD’de bulunan Colby Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler, İktisat ve İşletme okudu. Proje Yöneticisi olan Aktürk, proje kariyerine Güney Afrika’da Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği’ne bağlı Mpaka mülteci kampında başladı. Çoğunluğu 1994 Rwanda soykırımından kaçan mültecilerin oluşturduğu mülteci kampında 1 yıl gönüllü hizmet yapan Aktürk, 1 yıl da Güney Afrikalı sokak çocuklarını koruyucu aileler bulmayı amaçlayan SACRO Projesi’nde görev aldı. 2007 yılında Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı’nda “Türkiye’de Gençlik” konulu 2008 Ulusal İnsani Gelişme Raporu’nun hazırlanmasına destek olan Aktürk, 2008 yılında Türkiye’ye dönüş yaptı ve Uluslararası Stratejik Araştırmalar Kurumu’nda (USAK) Afrika Uzmanı olarak çalışmaya başladı. Bu dönemde sahra-altı Afrika çalışan ve birçok rapor yayınlayan Aktürk, televizyon ve radyo kanallarında yorumcu olarak yer aldı.
2009 yılında Irak Yerel Seçimlerinde Birleşmiş Milletler seçim gözlemcisi olarak Al-Hillah, Kerbela, Babil bölgelerinde bulunan Aktürk, Türkiye’ye döndükten sonra Türkiye’de, Avrupa Birliği tarafından finanse edilen en büyük sosyal projesi olan İç Göç Entegrasyon Projesi’nde uzman olarak çalıştı. Aktürk, projenin tamamlanmasından sonra 2010 yılından bu yana AB-ilan.com ve AB Akademi Genel Müdürü, 2012 yılından bu yana da AİAD Yönetim Kurulu başkanı olarak görevini sürdürmektedir.

http://www.linkedin.com/in/huseyinakturk