UNESCO / ISEDC Ortak Burs Programı için Başvurun


Bu burs programının amacı gelişmekte olan ülkelerdeki ve geçiş ülkelerindeki sürdürülebilir ve yenilenebilir enerji kaynakları alanındaki kapasite geliştirme ve insan kaynaklarının geliştirilmesidir. Bu burslar çerçevesindeki eğitim faaliyetleri, Rusya Federasyonu’ndaki ihtisaslaşmış kurumlarda mümkündür. Eğitim dili İngilizce olacaktır. UNESCO, gelişmekte olan ülkelerden ve geçiş ülkelerinden başvurularını istemektedir

UNESCO tarafından onaylanan UNESCO Programı ve Bütçe Programları Bölümü için önerilen strateji ve hedefler doğrultusunda, UNESCO Kategori II Uluslararası Sürdürülebilir Enerji Gelişimi Merkezi (ISEDC) Moskova’da (Rusya Federasyonu) dört haftalık yirmi (20) burs imkânı sunmaktadır.

Fırsatlar

Yararlanıcılar, eğitim / öğretim süresince eğitim masraflarını ödemekten muaf tutulacaklardır;

Taraftarlar, ev sahipliği yapan kurum tarafından sağlanacak bir danışman veya çalışma müdürü gözetiminde eğitim / öğretim yürütecektir;

Dört yüz yetmiş beş (475) Amerikan doları tutarındaki ödenek, konaklama, yemek, cep masrafları ve yan giderleri kapsamaya yöneliktir.

Bağış yapan, lehtarlara verilecek olan bağış miktarını belirleyecektir;

ISEDC, bursiyerler için mütevazi bir konut elde etmede yardımcı olacaktır.

UNESCO, gidiş-dönüş uluslararası seyahatin maliyetini en ekonomik fiyata ve en doğrudan uçuşta karşılayacak.

UNESCO, bursiyerlere Rusya Federasyonu’ndan ayrılmadan önce 100 ABD doları (yüz ABD Doları) tutarında bir defalık seyahat ödemesi yapacak.

Sağlık Sigortası sağlanacak.

Bu haktan faydalanabilmek için, yararlanıcılar, tıbbi dosyaların tamamını inceleyen UNESCO Tıbbi Servisi tarafından uygun şekilde tıbben bildirilmelidir.

Kimler Başvurabilir?

En az bir Lisans Ekonomi veya Edebiyat Fakültesi mezunu derecesine sahip olan,

İngilizce dilinde yeterliliğe sahip,

35 yaşından küçük olanlar başvurabilir.

Son başvuru tarihi: 3 Nisan 2018

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayınız