Uluslararası Öğrencilerin Başvurabileceği Hükümet Bursları


 

Gelişmiş birçok ülke dünyanın dört bir yanından gelen başarılı uluslararası öğrenciler için hükümet bursları sunmaktadır. Bu burslar sayesinde uluslararası öğrenciler öğrenim harçlarından muaf tutulmakta ve ek olanaklardan yararlanmaktadır.

►►►Yurtdışında bir üniversitede eğitim almak mı istiyorsunuz? Konaklama, giriş koşulları, finansal destek ve burslar hakkında bilgi almak için ücretsiz üniversite broşürlerini indirin.

 

Amerika

Fulbright Türk Öğrenci Burs Programı

Fulbright Programı 155 farklı ülkeden gelen, yüksek lisans ve doktora yapmayı hedefleyen ve Amerika Birleşik Devletleri’nde öğrenim görmek isteyen öğrencilere eğitim bursları sunmaktadır. Kurumun Türk öğrenciler için de yüksek lisans, doktora ve akademik araştırma bursları bulunmaktadır. Burs süresi başvurulan programla değişmekle birlikte burs genellikle belirli bir limite kadar eğitim ücreti ve masrafları, aylık yaşam masrafları, üniversite sağlık sigortası ve gidiş-dönüş biletlerini kapsamaktadır.

 

Hubert H. Humphrey Programı

Dünya çapında belirlenmiş ülkelerden deneyimli profesyonelleri geliştirmeye yönelik bir burs programıdır. Humphrey Programı öğrenim ve yaşam masraflarını kapsayan burs, sağlık sigortası ve gidiş-dönüş yol masraflarını bursiyerlere sunmaktadır. Sadece kalkınma, demokratik kurumsallaşma, eğitim ve halk sağlığı alanlarında çalışanlara burs verilmektedir.

 

Birleşik Krallık

Chevening Burs Programı

Birleşik Krallık Hükümeti tarafından verilen burs, 1 yıllık yüksek lisans eğitimi almak isteyen öğrencilere yöneliktir. Burs okul ücreti, konaklama ve yaşam masrafları, vize ücreti ve gidiş-dönüş uçak biletlerini kapsamaktadır. Başvuru sırasında en az iki yıllık iş tecrübesi şartı aranmaktadır.

 

Avustralya

Endeavour Bursları

Endeavour bursları Avustralya’da bir üniversitede master veya doktora derecesinde eğitim almayı planlayan Amerika, Avrupa, Orta Doğu, Asya ve Pasifik’ten uluslararası öğrencilere yöneliktir. Burs, öğrencinin okul ücretini, seyahat masraflarını, aylık yaşam maliyetlerini, sağlık ve seyahat sigortasını kapsar. Başvuru öncesi Avustralya’da bir üniversiteden kabul mektubu almanız gerekmektedir.

 

Nereden başlayacağınıza karar veremiyor musunuz?

2018-2019 başvurularına geç kalmamak, giriş koşullarını öğrenmek, alabileceğiniz finansal destek imkanlarından haberdar olmak ve ücretsiz kişisel tavsiyeler almak için yurtdışı eğitim uzmanlarımızla görüşebilirsiniz.

 

Kaynak: Hotcourses Turkey