SERKA 6. Kısa Film Yarışması Başvuruları Başladı


Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA) tarafından Ağrı, Ardahan, Iğdır ve Kars illerinin sosyal, kültürel, tarihi ve ekonomik değerlerinin tanıtımı amacıyla düzenlenen 6. Kısa Film ve Belgesel Yarışması için başvurular başladı. Yarışma kapsamında film ve belgesel yapım süreci için de Mart ayında film atölyesi düzenlenecek. Son başvuru tarihi 16 Ekim 2017.

Film ya da belgesellerin, Ajansın faaliyet yürüttüğü Ağrı, Ardahan, Iğdır ve Kars illerinden herhangi birinde çekilmesi şart koşuluyor. Yarışma için tema sınırlandırılması kaldırılırken, başvuruda bulunacak kısa filmlerin 15, belgesellerin ise 30 dakikayı aşmaması gerekiyor. 2015 ve sonrasında çekilen yapımların başvuruda bulunabileceği yarışmada, birinciye 7 bin, ikinciye 5 bin, üçüncüye 3 bin ve iki adet 1.000’er TL özendirme ödülü olmak üzere toplam 17 bin TL ödül verilecek.

Öte yandan, kısa film ve belgesel yapım süreci için de Mart ayında film atölyesi düzenlenecek. 14-15 Mart 2017 tarihlerinde Kars’ta ve 17-18 Mart 2017 tarihlerinde de Ağrı da düzenlenecek atölyelere başvuruda bulunan katılımcıların konaklama ücretleri Ajans tarafından karşılanacak. Yarışma ve başvuru koşullarıyla ilgili detaylı bilgilere http://www.serka.gov.tr/kisafilm/kisafilm.html adresinden ulaşılabilir.

Kaynak için tıklayınız.