Şeffaflık Yaz Okulu Başvuruları Açıldı


Uluslararası Şeffaflık Derneği, 1-8 Ağustos tarihleri arasında, Sabancı Üniversitesi’nin ev sahipliğinde, Şeffaflık Yaz Okulu eğitim programının ilkini düzenleyecek.

Farklı disiplinlerden üniversite öğrencilerinin bir araya geleceği, müfredatı ulusal ve uluslararası uzmanların desteğiyle hazırlanan eğitim programına başvurular açılmıştır.

2018 Şeffaflık Yaz Okulu‘nda; iyi yönetişim ilkeleri ve yolsuzlukla mücadele, yolsuzluk ve insan hakları, etik, özel sektörde uyum politikaları, siyasetin finansmanı, açık veri/yönetim, çıkar çatışması, araştırmacı gazetecilik ve şeffaflık, spor ve yolsuzluk gibi konularda eğitim seminerleri düzenlenecek. Seminerlerin yanı sıra film gösterimleri, söyleşiler, kültür gezileri gibi etkinliklerle birlikte unutulmaz bir hafta yaşayacağız.

Tüm öğrencilerimizin ulaşım, yiyecek ve şehir dışından katılacaklar için konaklama masrafları tarafımızca karşılanacaktır. İstanbul dışından katılacak öğrenciler için 25 kişilik bir kontenjan bulunmaktadır.

Sorularınız için info@seffaflik.org e-posta adresine e-posta yazabilir veya 0212 240 52 81 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Detaylı bilgi için tıklayınız.