Salt Galata’da Eleştirel Sergi Turu


Küratör Melis Golar ve sanatçı Mert Acar tarafından verilecek eleştirel turda, Cümleden öteye bir şehir vardı sergisi kapsamındaki işler, kent insanının bireysel ve kolektif algısı bağlamında incelenecek. Kentin deneyimlenmesi ve sanat üretimi arasındaki bağ, yerel ve yabancı, görsel tüketim, bir aradalık ve kayıtsızlık gibi kavramlar çerçevesinde yorumlanacak.

Tur dili Türkçe’dir; katılım 15 kişiyle sınırlıdır.

Ayrıntılı bilgi ve kayıt için:
salt.ulus@saltonline.org
0312 324 3024

Etkinlik tarihi : 12 MAYIS 2016, 18:30

Melis Golar yüksek lisans eğitimini Maastricht Üniversitesi Sanat ve Miras Politikası, Eğitimi ve Yönetimi programında tamamladı. Ankara’daki Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi’nin açılış sürecinde kurumsal, editöryel ve medya ilişkileri kurulumunda görev aldı ve geçici sergileri yönetti.

Mert Acar Gazi Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Görsel Sanatlar Bölümü’nde araştırma görevlisi. Aynı üniversiteye bağlı Güzel Sanatlar Enstitüsü Resim Anasanat Dalı’nda yüksek lisans eğitimine devam ediyor. Fotoğraf odaklı çalışmalarını Ankara’da sürdüren Acar’ın ilk kişisel sergisi Placeholder (2016), Melis Golar küratörlüğünde, ODTÜ Kütüphanesi Sergi Salonu’nda düzenlendi.