Romanya’da AGH Gönüllüsü Olmak için Başvurun


 

AGH gönüllülerinin kişisel ve profesyonel gelişimlerini desteklemek için aktiviteler ve yaratıcı eğitim teknikleri üzerine kurulmuş, 01/09/2017 tarihinden 01/03/2018 tarihine kadar Romanya’nın Bailesti kentinde sürecek olan bu proje başvurularınızı bekliyor.

Proje, 3 farklı etaptan oluşuyor:

A1: 2 aylık hazırlık süreci

A2: 6 aylık, liselere gerçekleşecek yaratıcı eğitim ve gönüllülüğe teşvik programı. Bu 6 ay içerisinde gönüllüler liselerde spor, dil, yaratıcılık, farkındalık gibi konular üzerine atölyeler organize edecektir.

A3: 1 aylık değerlendirme ve devam süreci 

Konaklama, yemek ve yol ayarlamaları

Seyahat, konaklama, ulaşım ve aktiviteler ile ilgili masrafların tamamı ev sahibi kuruluş tarafından karşılanacaktır. Gönüllüler yemek için ayda 120 euro, buna ek olarak da 60 euro alacaklardır.

Proje sırasında eğitim

Gönüllüler, 2 haftalık bir “kapasite geliştirme” eğitimine tabi tutulacaklardır. Bu eğitim, gönüllülere aktivite ve atölyelerde gerekli olacak bilgileri aktaracak ve birbirlerini tanımalarını saglayacaktır.

Gönüllü profili 

-18 ile 30 yas aralığında

-Gençler ile çalısmaya istekli

-Aktif, açık görüşlü, yaratıcı, yenilikçi, sorumluluk sahibi ve motive

-Temel ingilizce bilgisine sahip

Nasıl başvurulur? 

Ülkenizdeki partner bir organizasyon ile iletişim kurup 15 Ağustos 2017 tarihinden önce Özgeçmiş ve motivasyon mektubu göndermeniz gerekmektedir. Sizinle bir Skype görüşmesi ayarlanacak, kabul edilirseniz size bildirilip gerekli bürokratik işlemler başlatılacaktır.

Türkiye için partner organizasyon Karaman Gençlik Kulübü Derneği’dir.

Detaylı bilgi için tıklayınız.