PwC Sosyal Girişimcileri Arıyor


Yeni başlayan veya büyümekte olan girişiminiz sosyal bir amaca hizmet ediyor mu? Büyüme hedefinizde bir sonraki adımı atmaya hazır mısınız? O zaman 8 Haziran 2018’e kadar başvurun!

Almanya, Hollanda ve Avusturya firmalarımız ile birlikte gerçekleştireceğimiz Sosyal Etki Laboratuvarı – Social Impact Lab yarışmamıza başvurularınızı 8 Haziran’a kadar yapabilirsiniz.

Sosyal girişimcileri (*) desteklemeye yönelik yarışmamızda PwC olarak finale kalan 4 girişimcinin yanında olacağız.

Sosyal Etki Laboratuvarı – Social Impact Lab, yeni başlayan veya büyümekte olan; aynı zamanda sosyal bir amaca hizmet eden girişimciler için önemli bir fırsat sunuyor.

Yarışmaya katılan ve ön elemeyi geçen girişimciler farklı workshoplara katılma, yarışmayı kazanmaları halinde ise finansal ve stratejik konularda PwC’den destek alma fırsatını yakalayacaklar.

Kazanan sosyal girişimciler nasıl ödüllendirilecek ?

  • 2 yıl boyunca PwC hizmetlerinden ücretsiz yararlanma (**)
  • PwC’nin ofis imkânlarından yararlanma
  • Yeni girişimciler (start-up) için 5.000 Euro, büyümekte olan girişimci (scale-up) için 10.000 Euro ödül

Amacımız toplumda güven oluşturmak ve önemli sorunlara çözüm üretmek diyerek çıktığımız yolda, sosyal bir soruna çözüm üreten “sosyal girişimcileri”destekliyoruz!


(*) Sosyal girişimci, kâr etmeyi amaçlayan ama elde ettiği kârı, topluma fayda üretmek için kullanan girişimcidir. Sosyal girişimcileri, sivil toplum kuruluşlarından ayıran en temel fark, sosyal bir soruna çözüm üretirken, faaliyetlerini bağış ve hibelere ihtiyaç duymadan, ekonomik ve dinamik bir iş planı çerçevesinde yürütmeleridir.

(**) Kazanan sosyal girişimci PwC’den 2 yıl boyunca 200 saate kadar ücretsiz hizmet alabilecektir.