Porto, Braga ve Lizbon’da AGH Fırsatları


Gönüllülük faaliyetleri (AGH-EVS), sosyal hizmet, çevre, yaygın eğitim programları, bilgi, iletişim ve kültür gibi birçok alanda faaliyet gösteren kurumların günlük işlerine katkıda bulunarak gençlere becerilerini geliştirmeleri için ideal bir fırsat sunmaktadır.

Gönüllülük faaliyetleri, aynı zamanda, gençlerin özgüvenlerini geliştirmeleri, aktif vatandaşlar olmaları ve farklı kültürleri deneyimlemeleri için de bir fırsattır. Gönüllülük faaliyeti bir yıla kadar sürebilmektedir.

Gönüllülük faaliyetleri (AGH-EVS) 18-30 yaş arası tüm gençlere açıktır.

BİPEM (Bitlis Valiliği Proje Koordinasyon ve Eğitim Merkezi) koordinatör ve gönderici olarak yürüttüğü/yürüteceği Kısa Dönem Gönüllülük Faaliyetleri alanındaki projeler için daima başvuru yapabilirsiniz. Projelerimiz planlandığında başvurularınız incelenecektir. Uygun görülen adaylar ile iletişime geçilecektir.

Planlanan projelerimizde ortak olarak çalıştığımız ülke Portekiz’dir. Portekiz’de; Porto, Braga ve Lizbon’dan farklı kurumlar ile planlanan projelerimizde katılımcılarımız başvuru formlarında verdikleri cevaplara göre uygun kurumlara yönlendirileceklerdir.

Projelerimizin hepsi kısa dönem olup; 30-40 gün arası faaliyetleri kapsamaktadır. Başvuru formunda hangi aylarda faaliyete katılabileceğinizi seçebilirsiniz.

Ortak kurumlarımızın çalışmaları genellikle çocuklar ve gençler ile ilgili projelerdir. Bu projelerde gönüllü olmak isteyen gençlerimiz için başvuru formu aşağıda yer almaktadır.

Başvuru formu için tıklayınız.

T.C. Bitlis Valiliği Proje Koordinasyon ve Eğitim Merkezi Gönüllülük Faaliyetleri (AGH-EVS) alanında akredite bir kurumdur.
Koordinatör ve gönderen kurum olarak akreditasyon sahibi olan kurumumuz, koordinatör olarak yürüteceği tüm projelere başvurular bu form aracılığıyla yapılmaktadır.

Başvurularınızda dikkat etmeniz gerekenler

– Lütfen yakın tarihte çekilmiş bir fotoğrafınızı yükleyiniz.
– İletişim bilgilerinizi doğru yazınız.
-Karar süreci için mülakat görüşmeleri yapılabileceğinden iletişim ve SKYPE adreslerinizin doğruluğundan emin olunuz.
– Mülakat görüşmelerimiz, Bitlis ilinde ikamet edenlerle yüz yüze yapılacak olup şehir dışından başvurmuş olanlarla SKYPE üzerinden yapılacaktır.

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

Herhangi bir sorunla karşılaştığınızda lütfen bipem13@gmail.com adresinden bizlerle iletişim kurunuz.