Oxford Üniversitesi Burs Programı


Oxford, 2018-19 yılları arasında başlayacak olan kurslar için 1.000 ‘in üzerinde öğrenciye her yıl tamamen finanse edilen çok sayıda burs imkânı sağlamaktan gurur duyuyor. Clarendon Bursları rekabetçi, prestijli ve son derece aranan. Tam teşekküllü tüm Oxford bursları gibi, tüm ders ücretlerini ve üniversite ücretlerini karşılarlar ve yaşama maliyetleri için cömert bir ödenek teklif eder.

Kurs türüne göre kontenjanlar olmamasına rağmen, Clarendon araştırmacılarının çoğunluğu DPhil’e (Oxford’un doktora unvanına) çalışmaktadır. Burslar aynı zamanda iki yıllık yüksek lisans dereceleri (MPhil veya BPhil gibi) veya bir yıllık dereceler (MSc, MSt, MBA veya MFE gibi) için verilir.

Bursun sağlayacakları:

-Tüm Clarendon bursları, öğrenim ücretini ve üniversite ücretlerini tam olarak karşılar.
-Tam zamanlı bir kurs kullanan araştırmacılar, normalde Oxford’da yaşayan tek bir öğrencinin yaşam masraflarını karşılamak için yeterli olan, yaşam masrafları için cömert bir hibe alır. 2018-19’da bu en az 14.553 £ olacak. Bir yarı zamanlı kursdaki araştırmacılar, ücret dışı maliyetlerini karşılamak için bir çalışma destek yardımı alıyor.
-Clarendon Bursları, genellikle, öğrenim ücretlerini üniversiteye ödemekle yükümlü olduğunuz tam dönem boyunca verilir; bu da genellikle kursun uzunluğu ile aynıdır.
-Resmi web sitesinin ücret sorumluluğu sayfasında bunu tam olarak açıklar ve standart ücret süresi yükümlülüğüne ulaşıldıktan ve Clarendon Fonu kapsamında olmayan ücretler hakkında bilgi verir.
-Bir Clarendon Akademisi olmanın birçok avantajından biri, Clarendon Bursiyer Derneği üyesidir.
-Size mükemmellik için ilham verecek çok çeşitli etkinlikler ve fırsatlarla yüksek lisans tecrübesi sağlar.

Nitelikler

-Oxford Üniversitesi’nde yüksek lisans için başvuran adaylara geçerlidir.
-Lisansüstü eğitim için başvurarak, otomatik olarak bir Clarendon Bursu için düşünülürsünüz. Clarendon Bursları için özel olarak ek belge göndermenize gerek yoktur ve ayrı bir burs başvuru formu yoktur.
-Düşünülecek dersin Ocak son tarihine kadar başvurmalısınız. Son başvuru tarihleri ​​hakkında bilgiler Kurs sayfalarında mevcuttur.
-Oxford’da yeni bir master veya DPhil kursu başlatmak için başvuran adaylar geçerlidir. Bu, şu anda Oxford’da yüksek lisans eğitimine devam eden, ancak bir DPhil’e tekrar başvuracak öğrencileri (DPhil için finansmana hak kazanır) içerir.
-Lisansüstü sertifika veya diploma kursları bu burs için uygun değildir.
-2018-19 yılları arasında ertelenmiş teklifler vermeye başlayan adaylar bu burs için dikkate alınmaya uygun değildir.
-Gelecek yıl Oxford’da aynı derecede eğitim almaya devam edecek öğrenciler bu burs için uygun değildir.

Detaylı bilgi için tıklayınız