Oracle Veritabanı Eğitimi, Mentorluk ve Sertifikasyonu


 

İMECE Mesleki Beceri Geliştirme Programı kapsamında verilecek eğitim, mentörlük ve sertifikasyon desteği Oracle’ın İşgücü Geliştirme Programı işbirliğinde düzenlenmektedir.

Uluslararası geçerliliğe sahip ve işe alım süreçlerinde rekabet avantajı sağlayan Oracle Database SQL (CA) ve OCA sertifikasyonu için sınava giriş hakkı tanıyacak eğitim kapsamında temel olarak aşağıdaki konularda yetkinlik kazandırılacaktır:

  • SQL Student Learning Subscription (SQL Giriş Eğitimi): Eğitimde, uygulamalı egzersizler ile karmaşık sql sorguları yazılmaktadır. Örneğin; çoklu sorguları SET operatörler kullanarak tek bir sorguda birleştirebilecek ve grup fonksiyonları kullanarak ihtiyacınız olan verileri bir araya getirebilecektisiniz. Metadatalar ile “dictonary view”lar kullanmayı ve şema objeleri hakkında raporlar oluşturmayı öğreneceksiniz.

  • Oracle Database Administration Student Learning Subscription (Veritabanı Yönetimi Eğitimi): Oracle veritabanı mimarisi incelenecek ve veritabanı sistemlerini etkin biçimde nasıl yönetebileceğini, “Oracle Network” ortamlarını nasıl konfigüre edebileceğini ve periyodik veritabanı bakımlarını nasıl yürütebileceğini keşfedeceksiniz.

Program ile 15 günlük sınıf içi eğitimlerin yanı sıra Oracle’ın geliştirdiği ders materyallerine ve bulut laboratuvar ortamlarına sınıf içi ve/veya çevrimiçi erişim imkanı da sağlanacaktır.

** Eğitim dili İngilizce olacaktır.

*15 gün süresince Oracle Üniversitesi materyalleri ile desteklenen eğitimler bitiminde, katılımcılar Oracle Database SQL (CA) ve OCA sertifikasyon sınavlarına giriş hakkı kazanacaktır.

** Katılımcının eğitim programında belirtilen derslere %90 oranında katılması zorunludur.

*Eğitim saatleri boyunca her bir katılımcı için özel PC temin edilecektir.

*Katılımcıya eğitim süresince gün içinde yiyecek ve içecek ikramları verilecektir.

*Şehir dışından gelecek katılımcıların konaklama ve ulaşım masrafları karşılanacaktır.

Katılımcılarda aranacak özellikler:

*İngilizce dilinde yetkinliğe sahip olmak zorunludur.

*Tercihen üniversitelerin mühendislik, bilişim, matematik gibi bölümlerinden mezun olmak ve/ya bu bölümlerde okuyor olmak. Bu bölümlerde okurken okulu terk eden adaylar detaylı bilgi veriniz lütfen.

*Oracle Veritabanı odağında bir kariyer sahibi olma tutkusuna sahip olmak.

*Eğitim ve sertifikasyona sahip olduktan sonra veritabanı konusunda yeni uzmanlar yetiştirme isteğine sahip olmak.

Not: Aynı eğitim programı Aralık ayında İstanbul’da bir sınıf için daha açılacaktır. Bu eğitimin duyuruları Kasım ayında yayınlanacaktır.

20.11.2017 – 22.12.2017

Ankara

Gün Sayısı: 15 Gün

20.11.2017 – 24.11.2017 & 4.12.2017 –8.12.2017 & 18.12.2017-22.12.2017 (Toplam 15 Gün)

Başvuru için tıklayınız.