Okullar için Küresel İş Kurma Yarışması


Okul Girişim Yarışması, dünya çapındaki okullar için düzenlenen küresel bir iş başlangıcı ödül programıdır. Yarışma ile en girişimci okullar, öğretmenler ve öğrenciler için 50 bin dolara kadar ödül sağlanmaktadır.

Ödül programı, öğretmenleri ve öğrencileri, gerçek ve sürdürülebilir okul işleri için desteklemek ve onlara rehberlik etmek amacını taşımaktadır.

Geçmişte okullar balık tutma, okullar arası gazete çıkarma ve araba yıkama konuları gibi geniş bir yelpazede iş kurma başarısı göstermişlerdir.

Uygunluk

Dünya genelindeki tüm okullar yarışmaya başvurmaya uygundur.

Ödüller

-Her okul minimum kriterleri karşılayarak ve kendi seviyesinin üç aşamasını tamamlayarak ödül seviyesi sertifikasını almaya hak kazanacaktır.

– Okul işlerinin başarıya ulaşması amacıyla en girişimci okullar ödüllendirilecektir.

– Programın her seviyesinde 50 bin dolar nakit, bölgesel konferans mekanları, dizüstü bilgisayarlar ve kameraları da içeren ödüller bulunmaktadır.

Başvuru

Yarışmaya katılmak isteyen okul gruplarının rehber öğretmeninin kayıt formunu doldurarak programa nasıl başlanacağını açıklayan bir onay maili alması gerekmektedir.

Başvuru için: http://www.schoolenterprisechallenge.org/join/registration-form-2017/

Sıkça sorulan sorular ve iletişim bilgileri için: http://www.schoolenterprisechallenge.org/about/about-us/frequently-asked-questions/

 

Son başvuru tarihi 30 Haziran 2017’dir.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

 

Bir cevap yazın