Newton Fund’dan Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmacılarına Destek Çağrısı


Sosyal ve Beşeri Bilimler alanlarında faaliyet gösteren araştırmacıların Birleşik Krallık ile ortaklık içerisinde araştırma kapasitelerini güçlendirebilmesi ve dolaşım desteklerinden faydalanabilmesi için Newton Advanced Fellowships ve Newton Mobility Grant çağrıları açıldı.

Türkiye’deki araştırmacıların Birleşik Krallık’tan ortaklarıyla birlikte eğitim, işbirliği, karşılıklı bilimsel ziyaretler ve bilgi ve beceri aktarımıyla araştırma kapasitelerinin güçlendirilemesini hedefleyen Newton Advanced Fellowships programında kabul alan araştırmacılara senelik 37,000 sterline kadar destek verilecek.

Başvuracak araştırmacıların doktora derecesine sahip olması ve doktora sonrası kariyerinin 15 yılı geçmemesi gerekiyor. Program için destek süresi maksimum 2 senedir.

Programa son basvuru tarihi 5 Eylül 2018.  Ayrıntılı bilgi için https://www.britac.ac.uk/newton-advanced-fellowships adresine bakabilirsiniz.

Türkiye’deki araştırmacıların  Birleşik Krallık’tan ortaklarıyla birlikte projeler geliştirebilmeleri, araştırmacı ağlarına dahil olabilmeleri ve ortak çalışmalar başlatabilmelerini hedefleyen Newton Mobility Grant programında kabul alan araştırmacılara 10,000 sterline kadar bütce verilecek ve pogramda en çok 1 sene içerisinde gerçekleştirilecek seyahatler desteklenecek. Başvuracak araştırmacıların doktora derecesine sahip olması gerekiyor.

Programa son başvuru tarihi 5 Eylül 2018. Ayrıntılı bilgi icin http://www.britac.ac.uk/newton-mobility-grants adresine bakabilirsiniz.