Nepal’de Liselerarası Düzenlenen Uluslararası Bilgi Yarışması


Asian Level Quiz Contest; “Nobel Quiz Mania Season 6”

Nepal’de her sezon gerçekleştirilen uluslararası liseler arasındaki bilgi yarışmasına  Accretive Media tarafından Türkiye’deki en az  10 lisemiz davet edilmek isteniyor. Yarışmanın ilk seçmeleri yarışma ülkelerinin kendi içerisinde gerçekleştirilecektir. İki katılımcı bir takım olarak çoktan seçmeli olarak bir anket yapacaktır. Bu anket bütün katılımcı liselerin buluşacağı ortak bir mekanda gerçekleştirilecektir. En yüksek puanı alan takım Final Rounds’a devam edecek.

Okullar, öğrencilerine Nepal’e gelmeleri için para sağlamalıdır. Onların seyahat planlarında yolun her adımında onlara yardımcı olunacaktır. Bununla birlikte, Nepal’de geldikten sonra konaklama masrafları organizatörler tarafından karşılanacaktır.

Yarışmanın dili İngilizcedir. Bu nedenle katılımcı okulların bunu göz önünde bulundurarak okullarından öğrencilerini seçmelidirler. Bilgi yarışmasının soru içeriği ile ilgili herhangi bir özel kategori yok. Tüm alanlardan sorular gelebilir.

Yarışmanın bütün süreç ve içeriğini açıklayan bir ek ve eski yarışmaların örneklerinin izlenebileceği bir youtube linki aşağıda sunulmuştur. İlgilenen liseler; gokhan.ucar.96@gmail.com e-posta hesabından Accretive Media ülke koordinatörü ile iletişime geçebilirler.

Yarışma ödülleri ve daha fazla detay için lütfen linki inceleyiniz.

http://quizmania.com.np/