Nefret Suçları ve Nefret Söylemi İzleme Eğitimi


Sivil ve Ekolojik Haklar Derneği (SEHAK) tarafından gerçekleştirilecek olan “Anne Frank’ın yaşam öyküsü üzerinden temel haklar ve demokratik değerler öğretimi” projesi, Türkiye’nin yakın tarihi üzerine farkındalığı artırmak ve konuya ilişkin tartışmaları teşvik etmeyi hedeflemektedir.

7 Nisan 2018‘de başlayacak proje kapsamında 36 ay boyunca nefret söylemi izleme çalışması de gerçekleştirilecektir. Ana akım medya bu izleme faaliyetinin hedefi olacak ve çalışma kapsamında elde edilecek olan bulgular üzerine raporlar hazırlanacaktır.

Çalışma kapsamında düzenlenecek olan Nefret Suçları ve Nefret Söylemi İzleme Eğitimi ile katılımcılar, bu konuyu ayrıntıları ile konuşma, tartışma ve birlikte hareket etme fırsatına sahip olacak.

Etkinliğe katılabilmek için aşağıdaki linkte yer alan başvuru formunun en geç 22 Mart 2018, saat 17.00’ye kadar online olarak doldurulması gerekmektedir. Başvuru sonuçları 29 Mart 2018 tarihinde duyurulacaktır.

Katılım ücretsiz olup, katılımcıların tüm programa katılımları beklenmektedir. İstanbul dışından başvuranlar, konaklama ve ulaşım masraflarını kendileri karşılayacaktır.

İsteyen katılımcılara atölye çalışması katılım sertifikası verilecektir.

Başvuru formu için tıklayınız.

Detaylı bilgi için tıklayınız.