mecliste.org Yayına Girdi, Sizi de Çağırıyor


Kendileri için çıkan yasaları doğru bilgilerle ve bütün bakış açılarıyla tartışmak isteyenlerin buluşacağı mecliste.org, yayın hayatına başladı.

Bugüne kadar hep hayatımızı etkileyen yasalarda sözümüz olsun istedik, daha katılımcı olabilmek için farklı yollar aradık. Artık, sesimizi bir arada ve daha güçlü duyurabileceğimiz yepyeni bir alan, sivil bir meydan var!

Platformun ilk dosya konusu, hepimizin hayatını yakından etkileyen Kişisel Verilerin Korunması Yasa Tasarısı. mecliste.org‘da, Ocak ayında TBMM’ye gönderildiğinden bu yana gündemimizde olan tasarı hakkında bilgi edinmek, hayatımızda neleri değiştireceğini kolayca öğrenebilirsiniz. Meclisin yoğun gündemi içinde kaybolmadan, tasarının yasalaşma sürecinde hangi aşamada olduğunu takip edebilirsiniz. Tasarının farklı boyutlarına ilişkin uzman değerlendirmelerini okuyabilir, bu bakış açılarına görüşlerinizi vererek tasarı hakkındaki tartışmaya katılabilirsiniz. mecliste.org‘u kendi çevrenizde duyurarak, daha çok ve farklı kesimden insanın tartışmalara katılmasını sağlabilirsiniz.

Birbirimizle mecliste.org‘da buluşmak üzere!