Maastricht Üniversitesi Bursları için Başvurun


Hollanda “Yüksek Potansiyel” bursu, Maastricht Üniversitesi’nde yüksek lisans yapmak isteyen ve Avrupa Birliği dışından gelen, akademik olarak öne çıkan başarılı öğrencilere ayrılmış bir burstur. Bu burs, Maastricht Üniversitesi tarafından verilen “Yüksek Potansiyel” bursu ile Hollanda Eğitim ve Kültür bakanlığı tarafından verilen Hollanda Bursu’nun bir birleşimidir.

Bu bursa Avrupa Birliği dışındaki herhangi bir ülke vatandaşı olan ve Maastricht Üniversitesi’nde Yüksek Lisans yapmak isteyen öğrenciler başvurabilir. Güz döneminde Yüksek Lisans öğrenimlerine başlayacak olan ögrencilerin, aynı yılın Şubat ayından önce burs başvurularını göndermeleri gerekmektedir.

Burs kapsamında, ögrencilere Hollanda’da yaşam masraflarını karşılamak için 10 500 euro, sigorta için 520 euro, vize masraflarını karşılamak için ise 317 euro verilmekte ve üniversitenin öğrenim masrafları (13 000 – 17 500 euro) ödenmektedir.

Hollanda “Yüksek Potansiyel” bursu 1 veya 2 yıllık Yüksek Lisans programları için verilmektedir.

 

Burs Kriterleri:

-Avrupa Birliği dışındaki bir ülkenin vatandaşı olup, Hollanda için vize ve oturma izni alabilmek

-Maastricht Üniversitesi’nde tam zamanlı bir yüksek lisans programına başvuruyor olmak

-Maastricht Üniversitesi yüksek lisans programının kriterlerine uygun olmak

-Hollanda’da herhangi bir eğitim görmemiş olmak

-Başvurulan dönemin başlangıcında 35 yaşının üstünde olmamak

 

Bursa başvurmak icin öncelikle Maastricht Üniversitesi’ne başvurmanız, yüksek lisans programına kabul edildiğiniz takdirde size verilen bilgilerle internet üzerinden Hollanda “Yüksek Potansiyel” bursuna başvurmanız gerekmektedir.

Daha fazla bilgi için tıklayınız.