Litvanya’da Bölgesel Parklarda Çalışacak Gönüllüler Aranıyor


Litvanya’nın Vilnius Kentinde bulunan Pavilniai ve Verkiai Bölge Parkları Müdürlüğü’nün projesinde çalışmak üzere gönüllüler aranıyor.

Pavilniai ve Verkiai Bölge Parkları Müdürlüğü, doğal ve kültürel mirasın tanıtımı ve korunması amacıyla 1992 yılında kurulmuştur. Müdürlüklerin faaliyet alanları halk eğitimi ve rekreasyondur. Personel üyelerinin günlük aktiviteleri farklı alanlardadır. Gönüllü genel olarak park ortamına bakımıyla ilgilenecektir. Gönüllülerden çapa ve toprağı tırmıklamak, yabani otları kaldırmak, su bitkileri, eski dalları veya çiçekleri kesmek, yeni orman yolları yapmak için çalışmak gibi pek çok basit iş beklenmektedir. Gönüllülerin ikinci büyük faaliyet alanı ise ziyaretçilerle veya bölgesel parkların sosyal ağ hesaplarıyla ilgilenmektir. Etkinlik organize etmek, İngilizce rehberli turlara yardımcı olmak, eğitimcilere yardımcı olmak gibi imkanlar da mevcuttur.

Destek:  Gönüllü, Vilnius’taki diğer gönüllülerle birlikte yaşayacağı ortak apartmanda ağırlanacak. Her gönüllü kendi odasına sahip olacak. Aylık bir otobüs kartı sağlanacak, gönüllüler her ay gıda ve cep harçlığı alacaktır.

Son Başvuru Tarihi: 31 Mart 2019

Ayrıntılı bilgi ve başvuru için tıklayın.