Linux’a Başlamak için İyi Bir Zaman


Linux’u hala tanımadıysanız çok şey kaybediyorsunuz demektir. Bu ücretsiz işletim sistemi bir gün bilgisayarınızı kurtarabilir, dosyalarınızı geri getirebilir, ihtiyaçlarınızı ücretsiz olarak giderebilir. Onu tanımak, nasıl kullanılacağını öğrenmek için birkaç saat ayırmak, hayatınızı kökünden değiştirebilir.

Neden Linux?

Özgürdür.

Lisansı sizi kısıtlamaz, üreticiyi sizden korumak için değil sizin haklarınızı korumak için tasarlanmıştır.

Hızlı kurulur.

Sisteminize göre + – 10 dakika değişir ama genellikle 30 dakikada yüklenir. Tek kurulum işlemiyle bilgisayarınıza ofis yazılımı, İnternet gezgini, sohbet programı gibi gerekli bütün programlar da yüklenir.

Bir masaüstü kullanıcısının gereksinim duyacağı her türlü yazılım Kurulum CD’si içinde mevcuttur. İnternet araçları, ofis paketi, her türlü resim, müzik, film için oynatıcı ve düzenleyiciler, oyunlar, aklınıza ne gelirse…

Kolay kullanılır.

Grafik arayüzleri, menüleri, ikonları ile aklınıza ve güdülerinize hitap eder. Kullanmak için bilgisayar öğrenmek, ikinci bir dil bilmek ya da uzun eğitimlerden geçmek gerekmez.

Özelleştirilebilir.

Sistemi, kendi beğeninize göre özgürce değiştirebilirsiniz. Hem görünüş, hem de davranış açısından. Tek sınır, hayal gücünüzdür.

Virüslere geçit vermez.

İnternet’ten gelen her dosyayı kontrolden geçirmekle, ya da virüs bulaşmış bilgisayarınızı temizlemekle zaman kaybetmezsiniz.

Şeffaftır.

Kaynak kodlarını kendi ihtiyaçlarınıza göre değiştirebilir.

Linux’da crack , protokol numarası  , aktivasyon , orjinal yazılım , sahte yazılım kavramlarını unutun! Linux kullandığınız için kimseye para vermezsiniz  hatta office programlarına , rar zip , web tasarım programlarına ve birçoğuna. İstediğiniz programı  bedavaya kurar ve kullanırsınız.

Linux’daki tek sınır sizin hayal gücünüz ve becerinizdir.