Letonya’da Tüm Masrafların Karşılandığı AGH Projesine Katılın


Proje hakkında:

Adazi Free Waldorf School 20’yi aşkın yıldır hizmet vermekte olup, her yıl anaokulundan 12. sınıfa kadar 350’den fazla öğrenciye Waldorf eğitimi vermektedir. Anaokulu ve ortaokuldaki faaliyetleri desteklemek için, her akademik yılın başında iki gönüllü AGH kapsamında okula alınmaktadır. Steiner eğitimi olarak da bilinen Waldorf eğitimi, antropolojinin kurucusu Rudolf Steiner’in eğitim felsefesine dayanmaktadır. Pedagojisi, öğrencilerin entellektüel, pratik ve sanatsal gelişimlerini birleştirir ve hayal gücünün öğrenmedeki rolünü vurgular. Okulumuzdaki AGH gönüllüleri, eğitimin tüm alanlarında yer alarak öğrenim sürecini desteklemektedirler. Gönüllüler sınıflarda ve geziler sırasında sanat faaliyetlerine yardımcı olacak ve kendi ana dil ve kültürlerini öğrencilere aktaracaklardır.

 

Masraflar:

AGH gönüllülerine okul yakınında konut sağlanmaktadır. İki gönüllü için iki yatak odalı ve gerekli tüm mobilyaları içeren ortak bir daire bulunur. Öğle yemeği her gün okulda yenilmekte ve gönüllülere okul dışında yemek için para sağlanmaktadır. Gönüllülerin ulaşım masrafları ayrıca karşılanmaktadır. Köy küçük olduğundan, içerisinde ulaşım bisiklet ile veya yürüyerek sağlanabilmektedir.

 

Proje süresince eğitim:

Geliş öncesi eğitim, AGH tarafından sağlanacaktır. Gönüllüler, AGH ağı ile bağlantılı olacaklar ve hizmete başlamadan belirli oryantasyon oturumları ve haftalık toplantılara katılmaları gereklidir. Gönüllüler  başlangıç öncesinde ve projenin ortasında eğitime gidecektir. ABVS’deyken, haftada birkaç saat Letonca dil eğitimi alma olanağı sağlanacaktır. Günlük çalışmaları desteklemek için gönüllüler bir öğretmenle eşleştirilecektir. Gönüllülere detaylı bilgi edindirmek için okuldaki öğretmenlerle de görüşmeler ayarlanacaktır.

 

Aranan kriterler:

Anaokulu:  Çocukları seven, her türlü farklı faaliyeti rahatça gerçekleştirebilecek, sorumlu ve organize bir gönüllü aranmaktadır.

Ortaokul: Bir okul deneyime sahip bir gönüllü aranmaktadır. Olgun ve sorumlu olmalı, gençleri yanında rahat ettirebilmelidir.

 

Gönüllüler bağımsız çalışabilmeli ve Ingilizce bilmelidir.

Yaratıcılığı, kültürel deneyimleri ve çocuklarla çalışmayı seven gönüllüler aranmaktadır. Bu organizasyon, sosyal engeller, eğitim zorlukları, kültürel farklılıkları vb. olan gençlere yönelik ek rehberlik ve destek vermektedir.

Proje süresi: 01/09/2017  –  01/07/2018

Başvuru:

Başvurmak isteyenlerin e-mail ile adazu.valdorfskola@inbox.lv adresine özgeçmiş ve niyet mektubu göndermeleri gerekmektedir. 1 Ağustos 2017 tarihinden önce alınan başvurulara öncelik verilecektir.

Detaylı bilgi için tıklayınız.