Letonya Öğrenim Bursu Başvuruları Açıldı


Letonya ile anlaşma imzalayan ya da Letonya vatandaşları için burs imkânı sunan ülkelerden gelen vatandaşlar, Letonya devlet burslarına başvurabilirler. Ülkeleri görmek için vatandaşlar burs başvurusunda bulunabilirler. Letonya yüksek öğrenim kurumlarındaki öğretim dili ağırlıklı olarak Letonca, ancak İngilizce olarak sunulan birkaç çalışma programı bulunmaktadır (daha fazla bilgi için lütfen www.studyinlatvia.lv web sitesini ziyaret edin).
Lisans ve yüksek lisans bursları, bir akademik yıl için verilir – 10 aya kadar bir süre (doktora öğrencileri için – 11 aya kadar). Letonya filolojisi, Letonya edebiyatı, Letonya kültürü ve Letonya tarihinin çalışma programlarında yüksek lisans bursu iki akademik yıl boyunca, yani yüksek lisans eğitim süresi boyunca verilebilir. Eğer bir öğrenci Letonya’daki çalışmalarını bir yıl daha devam ettirmek istiyorsa, Letonya bursuna yeniden başvurmak zorundadır. Letonya bursuna bir bireye iki ardışık dönem verilemez. Letonya’daki öğretim yılı 1 Eylül’den 30 Haziran’a kadar sürer.
İngilizce Dil Gereksinimleri: Yurtdışından başvuranlar, burada eğitim görmek için belirli İngilizce dillerini / diğer dil şartlarını yerine getirmek zorunda kalacaklardır.
Son başvuru tarihi: 1 Nisan 2018
Kimler Başvurabilir: lisans, yüksek lisans ve doktora derecesi
Burs: Lisans ve yüksek lisans öğrencileri için – aylık 500 EUR; Doktora öğrencileri için – aylık 670 EUR
Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayınız