Kanada’da Düşük Ücretli Eğitim Veren Üniversiteler


Montreal, Toronto ve Vancouver gibi öğrenci şehirlerinde pahalı yaşam ve eğitim koşulları ile karşılaşsanız da öğrenci değişim programları, uzaktan eğitim seçenekleri, lisans öğrencilerine burs, doktora öğrencilerine ise araştırma fonları ile destek veren birçok Kanada üniversitesi bulunmakta. Gelin Kanada’da düşük ücretli eğitim veren üniversitelere birlikte göz atalım!

Memorial University of Newfoundland

Newfoundland Memorial Üniversitesi, uluslararası öğrenciler için Kanada’da düşük ücretli eğitim veren üniversiteler arasında yer alır. 1925 yılında kurulan eğitim kurumu, özellikle işletme, mühendislik ve tıp gibi alanlarda ülkenin en kapsamlı ve kaliteli eğitim veren üniversitelerinden biridir. Dört ana kampüs, zengin kütüphaneler, modern konaklama seçenekleri, Bruneau Araştırma Merkezi ve Okyanus Bilimleri Merkezi ile Memorial Üniversitesi, 18.000’in üzerinde öğrenciye ev sahipliği yapar.

*Uluslararası öğrenciler için lisans eğitimi ücreti ortalama yıllık 8.800 CAD$ civarındadır.

 

Brandon University

1889 yılında Manitoba eyaletinde kurulan Brandon Üniversitesi, ülkenin sayılı sanat, müzik ve bilim eğitimi veren okullarından biridir. Çevre Bilimi Laboratuvarları, Mikro Analitik Tesisi, zengin lisans ve lisansüstü program çeşitliliği ile dikkat çeken üniversite; öğretim ve araştırmada mükemmellik, çevresel sürdürülebilirlik, akademik özgürlük gibi değerleri ile öğrencilerini araştırmaya, yeni fikirlere ve yaratmaya teşvik eder ve burslarla destek verir. Burslar için başvurular Mart ayında başlar.

*Uluslararası öğrenciler için lisans eğitimi ücreti ortalama yıllık 8.000 CAD$ civarındadır.

►►►Kanada’da bir üniversitede eğitim almak mı istiyorsunuz? Burslar, konaklama ve fakülteler hakkında bilgi almak için ücretsiz üniversite broşürlerini indirin.

 

Athabasca University

Athabasca Üniversitesi, online/uzaktan eğitim konusunda uzmanlaşmış Kanada’nın ilk kamu üniversitelerinden biridir. 87 farklı ülkeden ve Kanada’dan 40.000’den fazla öğrenciye kapılarını açan üniversite, 90’a yakın lisans ve lisansüstü derecesi ile diploma ve sertifika program seçenekleri sunar. Eğitim kurumu, özellikle yeni fikirlerin ve araştırmaların yaygınlaştırılması amacıyla öğrencilerini hem uzaktan eğitim hem de örgün eğitim sisteminde aktif olarak burslarla desteklerken, aynı zamanda kariyer rehberlik hizmetleri ile hedefleri mezuniyetten sonra kariyer edinmek olan öğrencilere çalışma koşulları, iş imkanları, özgeçmiş hazırlama, mülakat gibi konularda yardımcı olur.

*Uluslararası öğrenciler için lisans eğitimi ücreti ortalama yıllık 9.000-10.000 CAD$ civarındadır.

 

University of Manitoba

Manitoba’da 1877 yılında kurulan eğitim kurumu, batı Kanada’nın ilk üniversitesidir. 25.000’den fazla öğrencisi ve 100 farklı ülkeden gelen uluslararası öğrenciyle zengin bir kampüs ortamı sunan Manitoba Üniversitesi, özellikle hukuk, tıp ve mühendislik başta olmak üzere çok çeşitli lisans ve lisansüstü dereceler sunar. Üniversite ayrıca 20’den fazla araştırma merkezi ve kurumla doktora araştırmalarına yönelik imkanlar verirken bulaşıcı hastalıklar, nüfus ve toplum sağlığı, sürdürülebilir tarım gibi konularda ödüllü öğretim üyelerine sahiptir.

*Uluslararası öğrenciler için lisans ve lisansüstü eğitim ücreti ortalama yıllık 12.000 CAD$ civarındadır.

 

University of Prince Edward Island

Kanada üniversite fiyatları, Amerika ve İngiltere’ye bakıldığında daha uygun gelirken, seçeceğiniz üniversitenin bulunduğu şehri, konaklama ve ulaşım seçeneklerini iyi değerlendirmenizde fayda var. Bu açıdan bakıldığında Prince Edward Island Üniversitesi, eğitim ücreti ve uluslararası öğrencilere sunduğu mevcut 11 bursu ile göz doldurur. 1969 yılında kurulan üniversite, aralarında sanat, bilim, eğitim ve veterinerlik fakültelerinde lisans, yüksek lisans ve mesleki programlar sunarken işletme, bilgisayar bilimleri, diyetetik ve fizik gibi konularda co-op programlarına sahiptir.

*Uluslararası öğrenciler için lisans eğitim ücreti ortalama yıllık 7.000 CAD$ civarındadır.

 

Universite de Saint-Boniface

1818 yılında Kanada’nın Manitoba eyaletinde kurulan üniversite, Fransızca eğitim veren özel bir eğitim kurumudur. işletme, bilim, sanat ve eğitim konularında zengin lisans programları ile dikkat çeken Saint-Boniface Üniversitesi aynı zamanda iş idaresi, sanat, bilim, sağlık gibi konularda sertifika, diploma ve lisansüstü derecelere sahiptir.

*Uluslararası öğrenciler için lisans ve lisansüstü eğitim ücreti ortalama yıllık 6.680 CAD$ civarındadır.

Aradığınız üniversiteyi bulamadıysanız, IDP Education uzmanlarımızın ücretsiz danışma hizmetinden yararlanın! Danışmanlarımız Avustralya, Kanada, Yeni Zelanda, Birleşik Krallık ve Amerika’daki üniversitelere giriş konusunda kişisel tavsiyelerde bulunuyor.

 

Kaynak: Hotcourses Türkiye