Kadir Has Üniversitesi 25 Kasım Etkinliklerine Katılın


Kadir Has Üniversitesi Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Çalışmaları Araştırma Merkezi, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Dayanışma ve Mücadele Günü kapsamında Kadir Has Üniversitesi Cibali Yerleşkesi’nde 21 Kasım Çarşambe ve 22 Kasım Perşembe günlerinde bir dizi etkinlik gerçekleştiriyor.

Kadir Has Üniversitesi Cibali Yerleşkesi’nde bulunan Galata Salonu’nda 13:00 – 15:00 saatleri arasında yer alacak ilk günkü panelin konusu “Şiddet Türleri ve Mücadele Pratikleri” olacak. Birbirinden değerli ve alanında uzman Sivil Toplum Örgütleri’nden konuşmacıların katılacağı panelde fiziksel, ekonomik ve psikolojik gibi farklı şiddet türleri tartışılacak, günümüz mücadele pratikleri ve deneyimleri dinleyicilerle paylaşılacak.

22 Kasım Perşembe günü gerçekleşecek olan panelin konusunu “Kapsayıcılık ve Şiddet” olarak belirleyen Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Çalışmaları Araştırma Merkezi, katılımcılarla birlikte kadına yönelik şiddet konusunda nispeten daha az tartışılan LGBTİ+, Müslümanlık ve Kadın Hareketi, Erkeklik ve Babalık, ve Bedensel Engellilik başlıklarını tartışmak üzere 13:00 – 15:00 saatleri arasında tekrardan Galata Salonu’nda bir araya gelecek.

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Dayanışma ve Mücadele Günü kapsamında düzenlenen panel ve aktivitelerin yanı sıra Kadir Has Üniversitesi A Blok Hol’de Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu, Mor Çatı Kadın Sığınma Vakfı, KAOS GL Derneği, KEDV, Şiddetsizlik Merkezi, Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği, Kadının İnsan Hakları ve Yeni Çözümler Vakfı ve KADAV gibi önemli STK’ların bir araya geleceği, kendilerini öğrencilere ve misafirlere tanıtabilmeleri ve aynı zamanda ürünlerinin satışını yapabilecekleri bir alan oluşturulacak.

Katılım ücretsiz gerçekleşecek fakat giriş için 18 Kasım 2018 tarihine kadar çevrimiçi form üzerinden kayıt yaptırmak gerekiyor.*

Katılım için: https://goo.gl/jzBivL

*Kapıda kayıt alınmayacaktır. Tüm panellere devam koşulunu sağlayan katılımcılara Katılımcı Sertifikası verilecektir.