Jenerator Grubu /Generator Set


RELIEF INTERNATIONAL (RI)

Turkey (Türkiye)

Tender Notice/İhale Bildirimi

Reference:TENDER#18- 02 Jenerator Grubu /Generator Set

___________________________________________________________________

Relief International (RI) 1990 yılında kurulmuş dünyanın önde gelen yardımsever ve kar amacı gütmeyen kuruluşlarından biridir ve dünyanın en korunmasız topluluklarının karşılaştığı zorlukları giderme kapsamında faaliyet göstermektedir.  RI topluluk gelişimi bağlamında yardım ve destek sağlayarak uzun ve kısa vadede sağlanabilecek yardım arasındaki boşluğu kapatmaktadır.

Relief International,Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu usülüne uygun olarak Türkiye/Suriye sınır kapılarında ve/veya Suriye içerisinde saglık merkezlerinde teslim edilmek üzere Jenerator Grupları alımı (tek seferde)adına firmaları ihaleye davet etmektedir.

İhale dökümanları e-posta yolu ile veya Gaziantep ofisinden, firmaların ihracat lisanslarının ve daha önce alınmıs olan herhangi bir jenerator grubu ihracatına dair iş bitirme belgesinin teslim edilmesi koşulu ile talep edilebilir.

–        E-mail tender.turkey@ri.org
-RELIEF INTERNATIONAL Emek Mah. 19 Nolu Sok No:30 Şehitkamil/Gaziantep

 

Ihale dosyası talep son tarihi 25 Haziran 2018 Yerel saat ile 17:00 dır.

Teklif teslim son tarihi:4 Temmuz 2018 Yerel saat ile 17:00 dır.

 

ABOUT RI: Relief International (RI) is a leading global change organization and home to teams of humanitarian activist-professionals committed to transforming adversity into renewal for the world’s most vulnerable populations. By partnering with beneficiaries and communities on the front-lines, RI innovatively bridges the gap between immediate relief and long-term community development.

Relief International invites your submission of a tender to supply Generator sets at Syria/Turkey borders and/or at health facilities in Syria in accordance with the conditions detailed in tender dossier.

The tender dossier is available from tender.turkey@ri.org email addresses or Gaziantep office. Bidders shall provide an export license and certificate of work completion about export of generator sets in the past to receive the tender dossier.

–        E-mail tender.turkey@ri.org
–        RELIEF INTERNATIONAL office Emek Mah. 19 Nolu Sok No:30 Şehitkamil/Gaziantep

The deadline for requesting Tender dossier is 25 June 2018 at 5:00 pm

The deadline for bid submission is 4 July 2018  at 5:00 pm