IVA Natura “Anadolu Bitkileri” Ödüllü Kısa Film Yarışması


Yarışmanın konusu ”Kozmetikte Kullanılan Anadolu Bitkileri”dir. Bu konuyu kapsayacak şekilde yarışmaya katılacak kısa filmler, aşağıdaki temalardan en az birini içermelidir.

 • Anadolu’da güzellik anlayışı ve bitkiler
 • Anadolu’da şifa anlayışı ve bitkiler

 • Günümüz kozmetik sektöründe bitki kullanımı ve işlenme süreçleri
 • Sürdürülebilir kozmetik ve bitkiler

 • Anadolu kozmetik bitkileri ile ilgili efsaneler, öyküler

  BAŞVURU KOŞULLARI

  1. Yarışma 18 yaş üzeri herkese açıktır. (Seçici Kurul Üyeleri ve akrabalık derecesinde yakınlığı bulunan kişiler, yarışmayı düzenleyen firmanın çalışanları ve seçici kurul üyeleri yarışmaya katılamazlar.)
  2. Filmler özgün, kurmaca/deneysel ya da belgesel türünde olmalıdır. Grafik ve animasyon kullanılabilir.
  3. Filmlerin süresi jenerik hariç en az 1 dakika ile en çok 6 dakika arasında olmalıdır.
  4. Katılımcılar yarışmaya en fazla 2 filmle katılabilirler.
  5. Yarışmaya gönderilecek filmler daha önce başka bir yerde gösterilmemiş, yarışmaya katılmamış olmalıdır. Bu koşullara uymayan yarışmacıların eserlerinin tespit edilmesi durumunda katılımcının eseri yarışma değerlendirmesinin dışında kalacak ve dereceye girmesi durumunda derecesi ve ödülü iptal edilecektir.
  6. Tüm başvurulara kısa bir özgeçmiş ve www.ivanaturakozmetikfilm.com internet adresinden temin edilebilecek katılım formu eklenmelidir.
  7. Filmler, en az HD formatında 2 USB kopyası olarak kapalı zarfta internet adresinden indirilebilecek ıslak imzalı başvuru formuyla birlikte en geç 7 Ağutos 2017 tarihine kadar, Iva Natura Kozmetik Kısa Film Yarışması adına Habita-Yeşilce Mahallesi, Ulubaş Caddesi No:23 Kat:2, 34418 Kağıthane/İstanbul” adresine kargo, posta ya da elden teslim edilebilir. Islak imzalı başvuru formu olmayan ve belirtilen sürede teslim adresine ulaşmayan eserler değerlendirmeye alınmayacaktır.
  8. Filmlerin değerlendirilmesinde, teknik kalite ile yapımın özgünlük ve sanatsal yönü dikkate alınacaktır. Değerlendirme sırasında kullanılacak puanlama tablosu şartnamenin IV. Bölümünde “Değerlendirme Şekli” başlığı ile verilmiştir.
  9. Katılımcı, yarışmaya katıldıktan sonra filmini geri çekemez. Kopyalar iade edilmez.
  10. Yarışma şartlarına uymayan çalışmalar değerlendirme dışı tutulacaktır.
  11. Yarışma sonuçları Kasım ayında gerçekleştirilecek gala gecesinde açıklanacak, akabinde www.ivanaturakozmetikfilm.com internet adresinden duyurulacaktır.
  12. Başvurularda katılımcıların kim ya da kimler olacağı net olarak yazılmalıdır. Kısa Film başvurusunu yapımcı, yönetmen ve senarist /metin yazarı birlikte yapmalıdır. Yahut yapımcı veya yönetmen veya senarist/metin yazarı ve diğer hak sahiplerinden muvafakatname alarak başvuruda bulunmalıdır. Almış olduğu bu muvafakatnamede ödülü nasıl bölüşeceklerini ve kime verileceğini de belirtmelidir. Başvuru formunun ekinde eser sahiplerinin muvafakatnameleri de yer almalıdır. Muvafakatname örneği için lütfen tıklayınız.
  13. Yarışmaya başvuracak kişi, kişiler veya kurumların, başvuruları sırasında, iş bu şartanamede yer alan maddeleri kabul ettiklerini onaylamaları gerekmektedir.

  Detaylı bilgi için tıklayınız.