İsveç’te AGH Gönüllüsü Olmak İster Misiniz?


1 Şubat 2018 tarihi itibariyle başlayacak ve 12 ay sürecek olan programa AGH kapsamında 4 gönüllü aranmaktadır. Proje; Boras, İsveç’teki Toplum Merkezinde gerçekleşecektir. Öncelikli görevleriniz; gençlerle birlikte uygulama geliştirme, ödevlere yardım etme, gezilere katılma ve bunun yanı sıra diğer topluluk merkezleri ile işbirliği kurmaya çalışma olarak belirlenmiştir. Görevin en büyük parçası ise; Erasmus+ hakkında bilgilerin şehirde yayılması için sosyal medya kullanmanın yanı sıra yaratıcı yollar bulunmasıdır.

Konaklama, yemek ve ulaşım olanakları:

AGH gönüllüleri şehrin sessiz bir kısmında yer alan, otobüs duraklarına ve yeşil alanlarına yakın olan öğrenci yurtlarında kalacaktır. Kendinize ait bir odanın yanında ortak kullanılan mutfak, tuvalet ve salon olacaktır. Size 3400 İsveç kronu verilecektir ve buna yiyecek, ulaşım ve cep harçlığı da dahildir. Yemeğinizi kendinizin yapması beklenir ve genellikle işyerinde insanlar öğle yemeklerini yanında getirir.

Başvuru Nasıl Yapılır?

Eğer bu programda AGH-gönüllüsü olmak istiyorsanız CV ve motivasyon mektubunuzu evs@boras.se adresine mail atınız. Sonraki aşamada ise seçilen adaylar ile Skype mülakatı yapılacaktır. Ayrıca, lütfen başvuru yaparken sizi göndermeye hazır bir gönderen kuruluşa sahip olduğunuzdan emin olunuz.

Son Başvuru Tarihi: 1 Ocak 2018

Ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.