Girişimcilik ve Şirket Kurulum Yol Haritası Eğitimleri


Projenin ilk aşaması Girişimcilik ve Fikir Üretme Eğitimleri ile başlayacaktır. Eğitimlerin gerçekleşeceği şehirler şu şekildedir; İstanbul, Konya, Mersin, Kayseri, Hatay.

1,5 günlük Girişimcilik Eğitimi ve 1,5 Günlük Fikir Üretme ve Şirketleşme Eğitimi olmak üzere 3 gün sürecek olan ilk aşama eğitimler, Türkçe, İngilizce ve Arapça bilen eğitmenler tarafından “Arapça” olarak düzenlenecektir. Mülteci ve ev sahibi toplum üyelerinin faydalanabileceği bu eğitimler, katılımcıların girişimcilikle ilgili temel konseptleri anlamalarına yardımcı olacak içerikleri ve atölye çalışmalarını içermektedir. Bahsedilen konseptler iş kurmak için gerekli ana noktaları kapsamaktadır.

Not:

  • Yalnızca yaşadığınız şehirde gerçekleşecek eğitimlere başvuruda bulunabilirsiniz, farklı şehirlerden başvuru yapılması durumunda yol ve konaklama katılımcının sorumluluğundadır.
  • Eğitim dili Arapça’dır.

Daha fazla bilgi ve başvuru için ilgili eğitim duyurusuna tıklayınız.

İstanbul  | Konya, Mersin, Kayseri, Hatay

Proje Hakkında: Suriyeli mültecilerin sosyal hayata uyumunu desteklemek amacıyla girişimcilik ve iş geliştirme odaklı yürütülen destek programı kapsamında mülteci ve Türkiyeli girişimcilerin iş fikirlerini ürün ve hizmete dönüştürebilmeleri için bir erken aşama girişimcilik programı uygulanacaktır. Bu süreçte mülteci girişimciler için lean startup yöntemiyle eğitimler, mentorluk ve muhasebe destekleri sunulacaktır.

Şirket kurulumunu gerçekleştirmiş girişimciler için ise iş geliştirme odaklı eğitimler, danışmanlık ve mentorluk destekleri verilecektir.

Bu kapsamda ayrıca uluslararası şirket/kuruluşlarla işbirliği yapılarak Suriyeli ve Türkiyeli işletmelerin uluslararası ihalelere birlikte katılımını, yeni pazarlarda birlikte büyümelerini desteklemek amaçlanmaktadır.