Fransa’da AGH Gönüllüsü Olmak İster misiniz?


Fransa’nın Güney Batısında bulunan Anglet kentindeki MECS çocuk evi, sosyal yardım servisine yasal olarak hak kazanmış 6 ila 18 yaşlarında 48 çocuğa ev sahipliği yapmaktadır. Bu çocuklar için MECS bir çeşit yatılı okul olarak çalışmaktadır. 1 Şubat – 31 Ağustos 2018 tarihlerinde MECS’de olacak olan gönüllüler eğitim gruplarına katılacak ve MECS öğretmenlerine yardımcı olacaklardır. Gönüllülerden biri kültürel aktiviteler ile ilgilenirken diğeri ise spor aktivitelerine yardımcı olacaktır.

Gönüllülere şehir merkezine yakın bir apartman dairesi verilecektir. Aylık bir ödenek alacak ve ücretsiz Fransızca derslerine katılabileceklerdir.

Gönüllüler grup aktivitelerine ilgili olmalı ve gençler ile ilgilenebilmelilerdir. Proje organizasyonlarına katkıda bulunabilmeli ve yaratıcı olmalılardır. Sabıkaları olmamalı ve ehliyet sahibi olmalılardır. Temel Fransızca bilgisi bir avantaj olacaktır.

Adayların 28 Ağustos 2017 tarihinden önce CV ve başvuru mektuplarını mobility@pistes-solidaires.fr adresine göndermeleri gerekmektedir.

Detaylı bilgi için tıklayınız.