Fogo Adası’nda Sanat Üzerine Çalışmak ve Yaşamak İster misiniz?


Fogo Adası Sanat Konaklaması programı, çeşitli disiplinlerde çalışan sanatçılardan uluslararası konaklama programı için katılımcılarını arıyor. Konaklama İlkbahar ve Sonbaharında  gerçekleşecek.

Son başvuru tarihi: 21 Aralık 2017

Ikamet süreleri: İlkbahar / Sonbahar 2018; İlkbahar / Sonbahar 2019

Konaklama Alanları

Fogo Adası Sanat sakinleri, misafir sanatçıların bir ila iki ay boyunca Fogo Adası’nda yaşamak ve çalışmak için fırsatlar sunar. Sanatçılara, bir stüdyo, geleneksel bir Newfoundland evinde konaklama, adada kullanım için bir araç ve materyallerin masraflarını ve günlük yaşam masraflarını sağlamak için bir haftalık ödenek verilir. Çoğu seyahat giderleri karşılanmaktadır. Sanatçılar ikametlerinde tek bir halka açık sunum, performans, çalıştay veya benzeri faaliyetleri yürütmelidir.

Başvuru Kriterleri

Görsel sanatlar, film, sanat yazarlığı, müzik / ses, küratörlük, tasarım ve teori gibi geniş bir disiplin alanında çalışan  uluslararası çağdaş sanatçılardan başvurular kabul edilir.

Program Nisan-Haziran 2018, Ekim-Kasım 2018, Mayıs-Haziran 2019 veya Ekim-Kasım 2019’da bir ila iki aylık bir süre boyunca gerçekleşecektir.

Başvurular, Fogo Adası Sana programının uyguladığı benzersiz koşulları hesaba katmalıdır. Başvuru sahipleri, bu ikametgahın sınırlı olanaklara sahip uzak bir adada gerçekleştiğini de akılda tutmalıdır.

Stüdyoların ve evlerin sınırlı boyutlarından dolayı, ikiden fazla üye işbirlikçi gruplardan başvurular kabul edilmemektedir. Tüm ikamet masrafları (seyahat bütçesi, ücret vb.) üyeler arasında paylaşılacaktır. Başarılı adayların geçerli bir ehliyetleri olmalıdır ve yabancı bir ülkeden geliyorsa gerekli vizeyi almakla yükümlüdür.

Ikamet dönemleri 2018:
15 Nisan – 15 Haziran
1 Ekim – 30 Kasım
2019:
1 Mayıs – 30 Haziran
1 Ekim – 30 Kasım
Nasıl Başvurulur?
Başvurular SlideRoom çevrimiçi portalını kullanarak yapılmalıdır. Adım adım uygulama talimatları portalda mevcuttur. Başvuru başına 20 ABD doları tutarında geri ödemesiz idari ücret, SlideRoom ile ödenebilir.