Fikrini Belirt, Sesini Duyur, Gündemi Sen Belirle!


Bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan Türkiye Gençlik İnternet Yönetişimi Forumu (Youth Internet Governance Forum Turkey) gündemini belirleme şansını kaçırma. İnternetin gündelik, özel ve profesyonel hayata dokunduğu her alanın konuşulacağı Youth IGF Turkey’de bu sene neler konuşulsun?

Dijital ekonomiden, girişimciliğe, dijital hijyenden, alan adı (.tr, .istanbul) yönetimine, yazılım etiğinden, dijital haklara uzanan geniş bir konu yelpazesini kapsayan internet yönetişimi (internet governance) gündemi gençler için, gençler tarafından belirleniyor.

Özel sektör, akademi, sivil toplum, ve teknik komünitenin genç temsilcilerini bir araya getirerek her yıl internetle ilgili yeni trendleri, toplumsal etkileri, politikaları öğrenmeyi, tartışmayı ve bilgi alışverişinde bulunmayı amaçlayan Youth IGF Turkey’e sen de katıl!

Türkiye Gençlik İnternet Yönetişimi Forumu (Youth IGF Turkey) nedir?

İlki Eylül 2015’te Türkiye Avrupa Vakfı ve Network of European Digital Youth işbirliğiyle gerçekleşen Türkiye Gençlik İnternet Yönetişimi Forumu, ülke gençlerinin internetle ilgili konulara dair ulusal, bölgesel ve küresel seviyelerdeki tartışmalara aktif katılımını arttırmayı amaçlıyor.

Üçüncüsü, bu yıl Kasım’ın ilk haftası gerçekleşecek etkinlik öncesinde gündemi açık çağrı ile belirlenecek forumdan çıkan yerel gençlik mesajları, 18-21 Aralık tarihleri arasında Cenevre’de 12.si gerçekleşecek Birleşmiş Milletler IGF toplantısında, dünyanın dört bir yanındaki gençlik forumlarının mesajlarıyla beraber sunulacak ve tartışılacak.

Destek veren kuruluşlar

Türkiye Avrupa Vakfı
ISOC-TR (İnternet Derneği)
Internet Society Turkey Chapter
nic.tr (.tr Alan Adları) Yönetimi