Likyalı Kâşifler Slovenya’da Gençlik Değişimi için Katılımcı Arıyor


Likyalı Kâşifler ekibi, Kasım ayında Slovenya’da gerçekleşecek olan “Embrace the Reality with Media Literacy” adlı Gençlik Değişimi için katılımcı arıyor! Siz de gençlerle ve çocuklarla çalışan bir sivil toplum çalışanı/gönüllüsüyseniz, gençlik çalışmalarına ve yaygın eğitim metotlarına ilgi duyuyorsanız ve medya okuryazarlığı, dijital araçlar ve gazetecilik konularında yüksek motivasyona sahipseniz gençlik değişimine katılmak için aşağıdaki bilgileri ve Bilgi Notu’nu okuduktan sonra başvuru formunu doldurabilirsiniz.

Info Pack – ERML

Başvurunuzu bekliyoruz!

 

Likyalı Kâşifler
www.lycianpathfinders.org

Call for Participants

Embrace the Reality with Media Literacy Youth Exchange

  • 19th – 28th November 2018

Lycian Pathfinders is looking for 4 participants aged between 20-30 and resident in Turkey for the Embrace the Reality with Media Literacy Youth Exchange to be organized in Kranjska Gora, Slovenia. The YE has partners from France, Latvia, United Kingdom and Turkey.

Ye is financed under the title of Erasmus+ Programme. This YE is recommended for young people and youth workers who have affinity for digital tools & journalism and by their motivation to achieve media literacy.

You may review the Info Pack by clicking here and fill in the Application Form and please do not hesitate to contact us by sending email to lycianpathfinders.youth@gmail.com for your questions.

Info Pack – ERML

Application Form:                  : Embrace the Reality with Media Literacy Youth Exchange

Application Deadline            : 21th September, Friday

Result Announcement        : 24th September, Monday

 

Lycian Pathfinders

www.lycianpathfinders.org

facebook & youtube & instagram accounts