EBRD’den 250.000 €’luk Hibe


Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası, TMM üyelerinin atık ve yan ürün transferlerini kolaylaştırmak için ‘Circular Vouchers’ adlı teknik destek paketini faaliyete geçirdi.

The Circular Vouchers Türkiye’de enerji ve kaynak verimliliğini desteklemek için, Avrupa Birliği Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı 2013 ile fonlanmaktadır.

Circular Vouchers firmaların atık ve yan ürün değişimi için ihtiyaç duydukları teknik danışmanlık ve fizibilite konularındaki çalışmalarına destek vermek için geliştirilen bir hibe programıdır. Her bir başvuru desteği için üst limit 25.000 Euro olarak belirlenmiştir. Şimdiki başvuru döneminde on proje desteklenecektir. İlk üç onaylanan projeye %100 hibe sağlanırken, sonrasında onaylanacak projeler için başvuran firmalardan da belirli oranlarda katkı beklenmektedir. EBRD’nin Türkiye Materials Marketplace üyeleri için geliştirdiği bu destek paketi, üretim atıklarının başka proseslerde yan ürün veya alternatif ham madde olarak değerlendirilebilmesi imkanları için gerekli olan analiz veya yatırım çalışmalarına destek vermek amaçlı başlatıldı.

Tanıtım Sunumu ve Başvuru Formu

EBRD’nin Türkiye Materials Marketplace üyeleri için geliştirdiği bu destek paketi, üretim atıklarının başka proseslerde yan ürün veya alternatif ham madde olarak değerlendirilebilmesi imkanları için gerekli olan analiz veya yatırım çalışmalarına destek vermek amaçlı başlatıldı.

 

 

Detaylı bilgi ve başvuru için lütfen,
deniz.yurtsever@now-turkey.org ile iletişim kurunuz

Kaynak