Çek-Yat ’19 Yatılı Kısa Film Yarışması


Çek-Yat Yatılı Kısa Film Yarışması 48 saatlik bir maraton. Adıyla müsemma; katılımcıların 48 saat içinde bir kısa film çekeceği ve bu süreçte etkinlik alanında yatıp kalkacağı bir yarışma. Katılımcılar 3 Mayıs akşamı etkinlik alanına varacak, tanışma partisinde potansiyel ekip arkadaşları ve rakipleriyle tanışacak, 4 Mayıs sabahı yetkililere (merhaba!) kurdukları ekibi bildirecek ve nihayetinde, 5 Mayıs akşamına kadar bu ekiple bir kısa film çekmeyi deneyecekler. Aynı akşam jüri tüm filmleri değerlendirip yarışmayı ve ödülleri kazanan 3 ekibi duyuracak.

Nasıl ? Hiç tanımadığınız biriyle film çekeceksiniz. 48 saat dimdik. Sapına kadar kreatif. Sapına kadar acayip. En sonunda da bir kısa film yönetmeni olacaksınız. Bir de süper bir anınız olacak.

İlginizi çektiyse başka detaylardan bahsedelim: Mesela, sırf zamanı daha da daraltmak için değil, sinema ufkumuz genişlesin diye etkinlik içinde sürpriz isimlerin, sürpriz zamanlarda söyleşiler düzenlediğine de şahit olacaksınız.

Yarışmanın konusu? Yoo…

Çek-Yat’a öyle hazırlanıp gelmek yok. Çekeceğiniz kısa filmin konusu Çek-Yat’ın ilk dakikasında duyurulacak. Sonuçta amaç 48 saatte baştan sona bir kısa film yapabilmek.

Detaylı bilgi için tıklayınız

Bir cevap yazın