Bu Yaz Kullanabileceğiniz 6 Faydalı Seyahat Uygulaması


Seyahat uygulamalarının artmasıyla beraber, aralarından işe yarayanları seçmek gittikçe zorlaşabiliyor. Bu yüzden, aralarından en iyi bulduklarımızı sizin için derledik.

Sidekix

Sidekix, olduğunuz şehirde gezmeniz ve gitmeniz gereken yerleri haritalar yardımıyla size gösteriyor. Yelp ve Google Maps’in bir karışımı gibi olan bu uygulama, size dünyanın en karmaşık şehirlerinde bile sevilen mekanları bulmanızda yardımcı olacak, başkalarının fikirlerini okumanıza, yolunuzu bulmanıza ve seyahatinizi planlamanıza yardımcı olacak.

iOS & Android

Geosure

Geosure size gittiğiniz şehir ile ilgili gerekli bilgileri verecek ve nasıl güvende olabileceğiniz dair ipuçları verecektir. Uygulama, Birleşmiş Milletler, Dünya Sağlık Örgütü ve yerel polis gibi kaynakları sizin için derliyor. Sonrasında, uygulama size gideceğiniz şehir için bir güvenlik puanı veriyor.

iOS & Android

Citymapper

Citymapper size toplu taşıma ile yardımcı olmayı hedefleyen bir uygulama. Gideceğiniz yeri girdiğinizde size kullanabileceğiniz farklı toplu taşıma hatlarını sunmanın yanı sıra, tren ve metro saatlerini internete bağlı değilken bile kontrol edebilir, belirli hatları kaydedebilirsiniz. Uygulama ayrıca size binmiş olduğunuz araçtan ne zaman inmeniz gerektiğini de söyleyebilir.

iOS Android

Hopper

Hopper, size uçuşlarınızı ayarlamakta yardımcı olacak bir uygulama. Gideceğiniz şehri seçtiğiniz anda size uçak biletlerinin en ucuz olacağı günleri söylüyor ve o günleri size hatırlatıyor. Ayrıca, tek bir uçuşu seçtiğiniz takdirde, o uçusun fiyatlarını takip ederek size biletinizi ne zaman almanız gerektiğini söylüyor.

iOS & Android

 

XE Currency

Xe Currency, döviz kurlarını her saniye takip ediyor, ve internet bağlantınız olmasa bile kurları öğrenebilmenizi sağlıyor.

iOS & Android

Packpoint

Packpoint sayesinde artık seyahate giderken hiçbir şey unutmayacaksınız. Gideceğiniz yerin hava durumunu kontrol eden, ve sizden seyahatiniz ile ilgili detaylı bilgi alan Packpoint, size özel bir liste hazırlıyor. Valizinizi hazırladıkça listeyi işaretleyebiliyor, istediğiniz gibi eklemeler ve çıkarmalar yapabiliyorsunuz.

iOS & Android