Boğaziçi Avrupa Siyaset Okulu Yaz 2017 Eğitimi için Başvurular Açıldı


 

Boğaziçi Avrupa Siyaset Okulu’nun Yaz 2017 Eğitim Programı için başvuru süreci başlıyor. Boğaziçi Üniversitesi’nde düzenlenecek ve 20 – 27 Ağustos 2017 tarihleri arasında gerçekleşecek olan programda Boğaziçi Üniversitesi’nden ve diğer üniversitelerden önde gelen akademisyenler ve uzmanlar ders verecek. Önceki eğitimlerde olduğu gibi, bu eğitimde de deneyimli siyasetçiler katılımcılarla buluşacak ve onlarla deneyimlerini paylaşacak.

Yaz 2017 Eğitim Programı’na, hâlihazırda siyasi partilerde, sivil toplum örgütlerinde ve yerel yönetimlerde çalışmakta olan veya çalışmayı planlayan 25-35 yaş arasındaki gençler başvurabilir. Program 35 kişiliktir. Gelen başvurular arasında bir değerlendirme yapılacak ve İstanbul ile Ankara dışındaki şehirlerden gelen başvurulara öncelik verilecektir. Katılımcıların konaklama, yol ve yemek masrafları Boğaziçi Avrupa Siyaset Okulu tarafından karşılanacaktır.

Kış 2017 Eğitim Programı için başvurular 8 Mayıs 2017 tarihi itibariyle açılmış olup, 9 Haziran 2017, saat 17.00′e kadar devam edecektir. Başvuru yapmak isteyen adayların www.avrupasiyasetokulu.org adresinden indirebilecekleri başvuru formunu eksiksiz doldurarak, özgeçmişleriyle birlikte basvuru@avrupasiyasetokulu.org adresine göndermeleri gerekmektedir. İlk aşamayı geçen adaylar 17 Haziran 2017 Cumartesi günü internet üzerinden yapılacak olan sınava davet edileceklerdir. Sonuçlar 23 Haziran 2017 tarihine kadar e-mail yoluyla bildirilecektir.

Başvurular ile ilgili sorularınız için websitemizi ziyaret edebilir ve tanıtım filmimize göz atabilirsiniz.

 

Facebook | Twitter

 

Bir cevap yazın