Birleşik Krallık Vizesi ve Göçmenlik için IELTS


Birleşik Krallık Vizesi ve Göçmenlik (UKVI) başvurunuz için İngilizce dil düzeyinizi belgelemek mı istiyorsunuz?

IELTS, UKVI’ın tescilli Secure English Language Tests (SELT) listesinde yer almaktadır. Birleşik Krallık ve Göçmenlik için yapacağınız başvuru kapsamında IELTS sınav sonucu almak istiyorsanız, UKVI tarafından yetkilendirilen bir sınav merkezinde sınava girmeniz gerekir.

UKVI için IELTS sınavına girmeniz gerekip gerekmediğini, sonuç düzeyinizin ne olması gerektiğini öğrenmek ve detaylı bilgi edinmek için lütfen Birleşik Krallık Vizesi ve Göçmenlik internet sitesini ziyaret ediniz.

Önemli duyurular:

1- Mart 2016 itibariyle, bazı IELTS adayları, Birleşik Krallık Vizesi ve Göçmenlik için IELTS sınavını bilgisayar üzerinden alabilecekler. Sınırlı sayıda, bilgisayar üzerinden UKVI IELTS (Akademik) sınavı Bangladeş, Brezilya, Çin, Hong Kong, Hindistan, Japonya, Kuveyt, Malezya, Nijerya, Pakistan, Filipinler, Suudi Arabistan, Güney Kore, Tayvan, Türkiye, Viyetnam, Birleşik Arap Emirlikleri ve Birleşik Krallık’ta adayların hizmetine sunulacaktır. Bu seçenek diğer ülkelere de 2016-17 döneminde yavaş yavaş sunulacaktır. Detaylı bilgi için web sitemizi ziyaret edin.

2- Şimdi kayıt işlemlerinizi kolaylıkla yapabilir ve Visa, Visa Electron, veya Mastercard kredi kartınızla online ödeme yapabilirsiniz. Eğer online ödeme yapmayı seçerseniz lütfen kredi kartınızın online ödeme izini olduğundan ve işlemi gerçekleştirmek için yeterli bakiyeniz olduğunundan emin olunuz. İşlemi başlatmadan önce doğrulama kodunuzu onaylatmak amacıyla bankanız ile iletişime geçin. Ayrıca kayıt işlemlerine başlamadan önce kredi kartı bilgilerinizin yanınızda bulunduğundan emin olunuz çünkü geriye dönüp aynı tarih için online ödeme yapmanız mümkün olmayacaktır.

3- Lütfen unutmayın: Highly Trusted Sponsors (HTS) sınıfına giren bir eğitim kurumu için Tier 4 öğrenci vizesine başvuracaksınız, başvurunuzu yapmadan önce Register of Sponsor listesini kontrol edin.

4- UKVI sınavlarının ücreti, UKVI global ücret şartlarına uygun olarak düzeltilmiştir. IELTS for UKVI ücreti 1,083 TL ve IELTS Life Skills ücreti 796 TL olmuştur. Yeni sınav ücretleri 12 Ağustos’tan sonra uygulanacaktır ve o tarihte veya sonrasında yapılan tüm sınav kayıtları yeni fiyatlar üzerinden ücretlendirilecektir. 12 Ağustos ve öncesinde yapılan tüm IELTS for UKVI ve IELTS Life Skills sınav kayıtları mevcut fiyat üzerinden ücretlerindirilecektir.

Detaylı bilgi için tıklayınız.