BİGG – ANAÇ Teknogirişim Programı Başvuruları Başladı


BİGG – ANAÇ Teknogirişim Programı,başvurusu ön değerlendirmeyi geçen girişimci adaylarını TÜBİTAK BİGG desteğine hazırlayan eğitim, danışmanlık ve mentörlük programıdır.

ANAÇ’ta girişimci adaylarına teknoloji tabanlı iş fikirlerini, aldıkları eğitim, danışmanlık ve mentörlük hizmetleriyle olgunlaştırarak fon kaynağı sağlayabilecekleri destek programlarına başvurmaları için projelendirme desteği, ücretsiz çalışma ofisleri, ofis araçları, internet ile üniversitenin teknolojik alt yapı ve laboratuvarlar imkânlarından faydalanma gibi ön kuluçka hizmetleri sunulmaktadır.

BİGG – ANAÇ Teknogirişim Programını tamamlayarak iş planları değerlendirmeyi geçen girişimci adayları, TÜBİTAK’ın 1512 Teknogirişim Sermaye Desteği Programı – BİGG kapsamında sağlanan 150.000 TL sermaye desteği kazanma fırsatı için 2. Aşamaya başvuru yapabilecektir.

Programa kabul edilen girişimci adaylarına;

• Adayların süreci başarılı bir şekilde tamamlamalarını sağlayacak iş modeli oluşturma, iş planı hazırlama, fikri haklar ve patent ön araştırma, sunum teknikleri gibi konularda eğitim ve mentorluk hizmetleri verilir.

• Teknoloji doğrulama çalışmaları kapsamında teknik mentorluk desteği sunulur.

• Ortak çalışma alanı ve ofis araçlarından faydalanma imkanı verilir.

• İş fikri ile ilgili fikri mülkiyet haklarının korunması için başvuru aşamasında teknik destek sağlar.

• Şirket kurulum süreçlerinde destek olur.

BİGG – ANAÇ Teknogirişim Programı, TÜBİTAK 1512 Teknogirişim Sermaye Desteği Programı – BİGG 1.Aşama Uygulayıcı Kuruluş Çağrısı kapsamında TÜBİTAK tarafından desteklenen Uludağ Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi ile işbirliği ile yürütülmektedir.

Başvurularınızı 2 Eylül’e kadar bağlantısından yapabilirsiniz.