Belçika’da Uzun Dönem AGH Fırsatı


Belçika’da 54 hafta boyunca Avrupa Gönüllü Hizmeti projesine katılacak olan bir gönüllü aranmaktadır. Gönüllüye çiftlikte ekmek ve pizza pişirmek, ahşap fırını ısıtmak, koyunların sütünden tereyağı / dondurmanın yapımı gibi bazı özel becerileri öğretilecektir. Gönüllüler genellikle birbirlerinden çok şey öğrenirler. Gönüllü olarak Hollandaca öğrenmesine büyük önem verilmektedir. Gönüllü, her durumda Çevrimiçi Dil Desteği’ne erişebilir, ek dil kursları da alabilir.

Konaklama, Yemek ve Ulaşım

İkamet yeri gönüllünün tercihine bağlıdır. Bir seçenek, küçük köy olan Brakel’de kalmak. Daha sonra bir ev sahibi aile veya yakınlardaki bir ikamet yeri aranacaktır. Bu durumda, Diggie’ye gelmek için bisiklet de sağlanacaktır. Diğer bir seçenek ise gönüllünün 30km uzaklıktaki bir şehir olan Gent’te yaşamasıdır. Daha sonra diğer gönüllülerle paylaşmak için bir oda veya ev ayarlanacaktır. Gent’ten gönüllünün Diggie’ye gelmek için her gün tren ve otobüse binmesi gerekecek. Bütün konut ve ulaşım masrafları Diggie tarafından ödenecektir. Gönüllü kendi yemeklerini hazırlayacaktır. Yemek için aylık 180 € verilecektir.

Kimler Başvurabilir?

Çok yönlü, yaratıcı ve meraklı bir gönüllü aranmaktadır. Sosyal beceriler ve motivasyon aranılan en önemli özellikler arasındadır. Gençlik çalışması, sosyal çalışma, çiftçilik veya grafik tasarım alanında eğitim veya deneyim sahibi olanlar öncelik sahibidir, ancak şart değildir. Gönüllünün hayvanları ve insanları, özellikle de çocukları ve özel ihtiyaçları olan insanları sevmesini beklenmektedir. Kötü hava koşullarında bile çalışma motivasyonunuzun olması önemlidir.

Nasıl Başvurabilirim?

Lütfen CV’niz ve niyet mektubunuzu info@diggie.be adresine e-posta gönderiniz.

Proje Tarihleri:  08/09/2019 – 07/09/2020

Son Başvuru Tarihi: 28/02/2019

Ayrıntılı bilgi için tıklayın