Belçika’da AGH Gönüllüsü Olmak İster Misiniz?


Gönüllü çiftlikte çalışır ve hayvanları besleme, ahırları temizleme, diğer gönüllüler ve ziyaretçilerle birlikte bahçede çalışmak gibi görevlere sahiptir. Gönüllü daha fazla Hollandaca öğrenirken, çiftlikteki ziyaret gruplarına rehberlik etme ve çiftlik kampındaki çocuklarla birlikte çalışabilir.
Gönüllü kendi yaratıcılığını, becerilerini ve fikirlerini Diggie projesine entegre ettiğinde her şekilde desteklenecektir. Gönüllüye çiftlikte ihtiyaç duyulan belirli becerileri öğretilecektir. Ahşap fırını ısıtmak, ekmek ve pizza pişirmeyi öğrenmek, koyun yününden keçe yapmak, komşu çiftçinin sütüne tereyağı ve dondurma yapmak öğretilir.
Gönüllüler genellikle birbirlerinden çok şey öğrenirler. Hollandaca dilini öğrenmeye büyük önem veriyoruz. Gönüllü, Youth in Action’daki Çevrimiçi Dil Desteği’ni kullanabilecektir.

Konaklama, Yiyecek ve Ulaşım

Oturma yeri, gönüllünün tercihine bağlıdır. Gönüllü küçük köy Brakel’de kalabilir. Bölgede barınak bir aile veya ikamet yeri bulunabilir. Bu durumda Diggie’ye gelmek için bir bisiklet sağlanacaktır.
İkinci bir seçenek, gönüllünün Brakel’e 35 km uzaklıktaki Ghent’te yaşayacak olmasıdır. Akranlarla paylaşacak bir oda veya ev sunulacaktır. Gönüllü, her gün Diggie’ye tren ve otobüsle gelecek. Tüm ikamet ve taşıma masrafları Diggie tarafından karşılanacaktır. Gönüllü kendi yemeğini pişirmeli. Yemek için ayda 180 € sağlanacaktır.

Kimler Başvurabilir?

İyi motive edilmiş çok yönlü bir gönüllü aranmaktadır. Sosyal beceri ve heves, gönüllünün en önemli özellikleridir. Gençlik çalışması, sosyal çalışma veya tarımda eğitim veya deneyim değerli olabilir, ancak gerekli değildir. Gönüllünün hayvanları ve insanları, özellikle çocukları ve özel ihtiyaçları olan insanları sevmesi beklenmektedir. Hava kötü olduğunda da dışarıda çalışmaya istekli olmalı.

Nasıl Başvurabilirim?

Lütfen CV’niz ile birlikte motivasyon mektubunuzu e-posta gönderin.

https://www.diggie.be/

Proje Adresi: Diggieweg, 14, 9660 Brakel Belgium

Son başvuru tarihi: 01/03/2018

Proje tarihleri: 09/09/2018 – 08/09/2019

Detaylı bilgi için tıklayınız