Avrupa Birliği Kadın Yenilikçiler Ödülü Başvurularınızı Bekliyor


Türkiye’nin kadın girişimcileri; Avrupa Birliği Kadın Yenilikçiler Ödülü başvurularınızı bekliyor!

Avrupa Komisyonu, AB Yenilikçi Kadınlar Ödülü‘nün altıncısı için start verdi.  Ödül, piyasaya yeni fikirler sunan kadın girişimcilerin üstün başarılarına ışık tutarken bir sonraki yenilikçi yeni nesil için ilham kaynağı oluşturuyor.

Ödül, piyasaya yeni fikirler sunan kadın girişimcilerin üstün başarılarına ışık tutarken bir sonraki yenilikçi yeni nesil için ilham kaynağı oluşturuyor.

Ana kategori olan “Yenilikçi Kadınlar” dalında 100.000 avroluk üç ödül verilecek. 50.000 avroluk özel bir ödül ise, yani “Yükselen Yenilikçi” dalında kariyerinin başında bir kadın girişimciye takdim ediliyor.

Yarışma, AB’nin araştrma ve yenilik programı olan Horizon 2020 kapsamında destekleniyor.  100.000 avroluk üç ödül ana kategori olan “Yenilikçi Kadınlar” dalında veriliyor.  50.000 avroluk özel bir ödül ise, kariyerinin başında olan üstün bir kadın (35 yaş ve altı) girişimciye, yani “Yükselen Yenilikçi” bir şahsa takdim ediliyor.

Başvuru için son tarih 16 Ocak 2019’dur.  Adaylar bağımsız bir jüri tarafından değerlendirilerek yarışmanın dört galibi belirlenecektir. Bunlar 2019 baharında açıklanacaktır.

Detaylı bilgi için tıklayınız.