Almanya’da Uzun Dönem AGH Fırsatı


Anna Landsberger gençlik merkezi yerel gençlik, kültür ve öğrenme süreçleri üzerine çalışmalarını yürütmektedir. Bu gençlik merkezinde yerel gençler kendi menfaatlerine göre boş zamanlarını değerlendiriyorlar. Ayrıca, zamanın daha kaliteli geçmesi için girişimler yürütmekte ve bu gençlik merkezindeki tesis ve hizmetleri geliştirmektedirler. Gençlik merkezi, yaşı 10’dan 27’ye kadar olan gençlerden oluşmaktadır. Bölgede çoğunlukla ekonomik zorluklarla karşı karşıya olan insanlar ve gençlerle dolu birçok proje uygulanıyor. Mülteci kamplarında mültecilere ev sahipliği yapıyor. Anna’nın çevresindeki 2 kamp vardır, her biri 500 kişiye ev sahipliği yapmaktadır.

Konaklama, Yiyecek ve Ulaşım

Gönüllüler, ev sahibi kuruluşun faaliyette bulunduğu bölgede ortak daireye yerleştirilecektir. Her gönüllünün kendi odası ve ortak paylaşım alanları (3 kişi için) olacaktır. Her ayın başında gönüllü yiyecek ödeneği, cep harçlığı ve şehir içi ulaşım bedeli alacaktır.

Kimler Başvurabilir?

Toplumsal entegrasyon, sanatsal katılım ve etkinlik gençlerini organize etmek ve kolaylaştırmak için gereken 2 sabırlı ve motivasyonu yüksek gönüllü aranmaktadır. Arapça, Farsça veya Almanca bilgisine sahip olunması tercih sebebidir.

Nasıl Başvurabilirim?

Gönüllüler evs@roter-baum-berlin.de. adresine e-posta göndermelidir. E-posta, projenin ismini, SO ayrıntılarını, Europass formundaki CV’yi ve motivasyon mektubunu içermelidir.

Proje adresi: Prötzeler Ring 13, 12685 Berlin Germany

Proje tarihleri: 01/09/2018 – 31/08/2019

Son başvuru tarihi: 11/03/2018

Detaylı bilgi için tıklayınız