Almanya’da Dünya Gazetecilik Ağı Bursları


 

Dünya Gazetecilik Ağı tarafından organize edilen İklim Değişikliği Medya Ortaklığı kapsamında, gazetecilere 2017 Kasım ayında Almanya’nın Bonn kentinde gerçekleşecek Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği 23. Partiler Konferansı’na (COP 23) katılma olanağı sunuluyor.

 

2007 yılında Dünya Gazetecilik Ağı, Uluslararası Çevre ve Gelişim Enstitüsü ve Panos London tarafından kurulan bu ortaklık, kuruluşundan bu yana her yıl gelişmekte olan ülkelerden gazetecileri Birleşmiş Milletler’in iklim değişikliği zirvelerine götürüyor. Bu sayede, gazeteciler sadece kendi ülkelerindeki haber organlarına bu konferansları aktarmakla kalmayıp, aynı zamanda  tanınmış gazeteciler ile çalışma ve iklim değişikliği konusunda detaylı bilgi edinme şansı buluyor. Bu yıl, ortaklık programına Stanley Vakfı da eşlik ediyor.

Konferans süresince, gazeteciler diğer katılımcılar ve Dünya Gazetecilik Ağı çalışanları ile oryantasyon veya günlük toplantılar gibi özel aktivitelere katılıyor.

Masraflar:

İklim Değişikliği Medya Ortaklığı (IDMO), gazetecilerin seyahat, otel ve yemek masraflarını karşılayacaktır. Bunun yanı sıra, basın akreditasyonu ve konferans süresince gazetecilere destek sağlanacak ve vize masrafları IDMO tarafından karşılanacaktır. (Vize alım işlemleri gazetecilerin sorumluluğundadır.)

 

Aranan kriterler:

-Tanınmış bir medya şirketini temsil eden profesyonel bir gazeteci olmak

-Aşağıdaki link’i takip ederek katılım formunu doldurup, iklim degisikligi ve benzeri konulardaki deneyimleri ve konferans boyunca yogunlaşılabilecek konuları anlatan kompozisyon sorularına cevap vermek

-10-17 Kasım 2017 tarihlerinde Almanya’nın Bonn kentinde bulunabilmek

-Bütün aktivitelere katılım sözü verebilmek

-Editör, yapımcı veya bir üstten alınmış, konferans ile ilgili yapılan haberlerin bir medya organında yayınlanabileceğini teyit eden bir mektup (serbest çalışan gazeteciler bu mektubu sunmak şartı ile başvurabilir)

 

Son başvuru tarihi: 21 Temmuz 2017

 

Daha fazla bilgi için tıklayınız.