Aktaş Eğitim Vakfı Burs Başvuruları Başladı


Bursa, 21.06.2017 – Topluma değer katan, doğa ile uyumlu ve sürdürülebilir kurumsal sosyal sorumluluk projelerini gerçekleştirmek üzere kurulan Aktaş Eğitim Vakfı’nın, genç yeteneklere olan koşulsuz desteği tüm hızıyla devam ediyor.

Öğrencilere olan koşulsuz desteğini ilk günden bu yana sürdüren Aktaş Eğitim Vakfı, eğitim hayatında başarılı olan ve maddi yönden de desteğe ihtiyaç duyan öğrencilere fırsat eşitliği vermek ve topluma yararlı bireyler olmalarını sağlamak adına, bu yıl da öğrencilerin yanında yer almak için kolları sıvadı.

Aktaş Eğitim Vakfı’nın, 2017-2018 eğitim öğretim yılına ait burs başvurularının 01.07.2017-31.08.2017 tarihleri arasında gerçekleştirileceği açıklandı.

Başvurular İnternet Üzerinden Kolaylıkla Yapılabilecek.

Aranan Nitelikler

  1. Teknik öğrenim kurumu veya en az dört yıl süreli tam zamanlı/örgün eğitim düzeninde yüksek öğretim kurumuna kayıt yaptırmış olmak.
  2. Doktora ve araştırma bursları dışında, 26 yaşından büyük olmamak.
  3. Askerlik ile ilişkisi olmamak.
  4. Mal varlığı ve gelir durumuna göre maddi desteğe ihtiyacı olmak, herhangi bir firma veya kuruluşta daimi eleman olarak çalışmıyor olmak.
  5. Başka bir kurumdan maaş, ücret veya burs almıyor olmak.
  6. Başarılı bir öğrenci olmak. (100 üzerinden en az 75, 4,00 üzerinden en az 3,00 ortalamaya sahip olmak).
  7. Kazandığı okul giriş puanını ve son ders yılında aldığı ders notlarını, kayıt yaptırdığına dair ilgili okuldan alacağı belgeleri ibraz etmek.
  8. Adli sicilde kaydı bulunmamak.
  9. Kimsesiz ve aynı zamanda mal varlığı ve gelir durumuna göre maddi durumu elverişli olmayan ailelerin çocuklarına burs verilmesi esas olup, burs verilecek öğrenci sayısının sınırlı olması durumunda, başarı derecesi yüksek olan adaylara öncelik tanınır.
  10. Aile durumu, (Yetim, Öksüz veya Anne-Baba ayrı olan öğrencilere öncelik tanınır).

a) Maddi durumunun elverişli olmadığını beyan eden T.C. vatandaşı öğrenciler,
b) Yönetim Kurulunun uygun görmesi durumunda, KKTC ve Türk Cumhuriyetleri vatandaşı olan öğrenciler,

AKEV bursuna aday olabilirler.

Başvurular  01 Temmuz 2017-31 Ağustos 2017 tarihleri arasında gerçekleşecektir.

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayınız.