Açık Stüdyo Günleri Başvurunuzu Bekliyor


Bu sene 6-8 Ekim 2017 tarihleri arasında 4.sü gerçekleştirilecek olan Açık Stüdyo Günleri’nde sanatçılar galeriye ihtiyaç duymaksızın kendi eserlerini meraklı bir izleyici kitlesi ile paylaşma fırsatı buluyor.

ASG 2017´de resim, heykel, seramik, fotoğraf, enstalasyon, video ve performans gibi disiplinler üzerine çalışmalar gerçekleştiren görsel sanatçılar, Taksim, Cihangir, Galata, Karaköy, Tophane, Teşvikiye, Balat, Adalar ve Kadıköy bölgelerinde bulunan ev ve atölyelerini ziyaretçilere açıyorlar.

Ziyaretçiler ise harita aracılığıyla bir atölyeden diğerine ulaşarak normalde ziyarete açık olmayan, sanatçıların çalışma ortamlarına misafir olacak.

Sanatı sergilemek ve günümüz sanat piyasasının önemli unsurlardan biri olan ”ağ oluşturma” için bağımsız bir yapı mantalitesi güden Açık Stüdyo Günleri, aynı zamanda sanatın herkese erişimine olanak sağlamayı amaçlıyor.

Bu bağlamda Açık Stüdyo Günleri 2016’da 48 sanatçının 32 atölye ve evi 3 gün boyunca yüzlerce sanatsever tarafından ziyaret edildi. ASG ile ilgili gerek basın gerekse sosya medya ve ziyaretçiler tarafından gelen olumlu izlenimler ASG’yi her sene tekrarlanan bir etkinlik haline getirdi.

Açık Stüdyo Günleri /// Open Studio Days, kar amacı gütmeyen ve sponsorsuz bir organizasyon olarak Deniz Beşer ve Juliane Saupe tarafından koordine edilmektedir.

Kimler başvurabilir?

Taksim, Cihangir, Galata, Karaköy, Tophane, Teşvikiye, Balat, Adalar ve Kadıköy bölgelerinde ev, atölye ve alanlari bulunan resim, heykel, fotoğraf, illüstrasyon, video ve performans gibi disiplinler üzerine çalışmalar gerçekleştiren tüm görsel sanatçı ve bağımsız sanat mekanları başvuru yapabilir.

Nasıl başvurulur? 

www.openstudiodays.com adresinde bulunan ASG başvuru formunu doldurduktan sonra 5 farklı eser-projenizi ve 3 adet atölye fotoğrafını ekleyerek 6 Eylül 2017´ya dek openstudiodays@gmail.com´a göndermeniz yeterli.

Başvurmadan önce son detaylar

-Başvurunuz kabul edildiği takdirde organizasyonun web site, flyer, harita, rozet ve diğer pr masraflarını karşılamak amacıyla her katılımcı, 100 TL´lik ücret bedeli ile organizasyonun işleyişine katkıda bulunmaktadır.