Açık Çağrı: Yaratıcı Girişimcilik Programı


Yaratıcı Girişimcilik Programı, yaratıcı girişimcilerin iş fikirlerini hayata geçirmesine yardımcı olan üç günlük uygulamalı bir eğitim programıdır. Katılımcılar, üç gün boyunca yaratıcı bir işletme kurmanın ve yürütmenin belli başlı yönlerini öğrenme imkanı bulacaklar.

Türkiye’den, Nesta akreditasyonuna sahip yaratıcı girişimcilik eğitmenleri tarafından yönetilecek olan programa yerel konuklar ve alanlarında uzman kişiler de katılacaktır. Eğitmenler, yaratıcı girişimcilere iş fikirlerini keşfetmelerinde ve iş tekliflerini geliştirmelerinde yardımcı olurken, aynı zamanda onlara hedefleri ve motivasyonları ile örtüşen bir iş modeli ortaya çıkarabilmeleri için yol gösterecektir.

Eğitim Kimlere Yönelik:

Yaratıcı Girişimcilik Programı, henüz tasarı aşamasında olan güçlü bir iş fikri bulunan, işletmeleri kurulum aşamasında olan (0-3 yıl) veya henüz olgunlaşmamış bir yaratıcı işi olan ve büyük bir değişim planlayan yaratıcı girişimcilere yöneliktir.

Program reklamcılık, mimarlık, kültür-sanat, zanaat, tasarım, moda, oyun, müzik, yayıncılık, teknoloji, televizyon ve sinema gibi yaratıcı sektörlere odaklanmaktadır.

Yaratıcı Girişimcilik Eğitimi’nin sizin ve işiniz için doğru seçenek olup olmadığına karar vermek içinlütfen aşağıdakileri koşulları karşılayıp karşılamadığınızı gözden geçirin:

  • Eğitime katılmak için üç tam gün ayırabilmek;
  • İş becerileri veya desteği konusunda deneyime sahip olmamak ve/veya sınırlı deneyime sahip olmak;
  • Şirketinizin fikri mülkiyet haklarına veya bu hakların kontrolüne sahip olmak;
  • Hâlihazırda kurulu bir şirkete veya gelişiminin son aşamasında bulunan bir fikre sahip olmak (Bunlar genellikle kuruluşu üzerinden en fazla üç yıl geçmiş şirketlerdir ancak bir ara verip Yaratıcı Girişimcilik Programı bakış açısıyla iş modellerini gözden geçirmek isteyen daha eski şirketler de olabilir);
  • Bilgi birikiminizi paylaşabileceğiniz ve tanımadığınız insanlarla yeni bir tecrübe yaşayabileceğiniz, grup çalışmalarına açık ve destekleyici bir öğrenme ortamında çalışmaya istekli olmak;
  • İşletmeniz üzerine çalışmaya ve program boyunca diğer katılımcıların iş fikirlerinize meydan okuyabilecek geri bildirimlerini göz önünde bulundurarak ilerlemeye hazır olmak;
  • İş bağlantıları kurmaktan hoşlanmak, profesyonel ortama uyum sağlayabilmek ve zamanınızı verimli bir şekilde kullanabilmek.

 

Son Başvuru Tarihi: 2 Aralık 2018

 

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayınız.