AB Çevre Ödülleri 2017 Türkiye Programı Başvuruya Açıldı


AB üyesi ülkelerde 1987’den bu yana verilmekte olan AB Çevre Ödülleri (ABÇÖ), 2006 yılından beri Türkiye’de de düzenleniyor. REC Türkiye’nin ulusal sekretarya görevini yürüttüğü program, büyüklüğünden veya faaliyet gösterdiği sektörden bağımsız olarak, çevre ile ilgili performansını geliştirmek ve sürdürülebilir ekonomik gelişmeye katkıda bulunmak amacıyla projeler geliştiren ve uygulamaya koyan şirketleri ödüllendiriyor.
Avrupa düzeyindeki programda yarışabilmek için AB üyesi ya da adayı bir ülkede yer alan herhangi bir şirketin önce yarışmanın ulusal ayağında başarılı olması gerekiyor. İki aşamalı olan süreç, ABÇÖ ödül sahiplerinin Avrupa’daki en ileri görüşlü, yenilikçi ve sorumlu şirketler olduğunu gösteren prestijli bir çevre etiketi anlamına geliyor.
ABÇÖ hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Ulusal programda derece alan şirketler AB programında yarışmaya hak kazanacaklardır. Türkiye Programı’nda ödül almaya hak kazanan şirketler, Avrupa Birliği Çevre Ödülleri – Türkiye Programı Logosu’nu ödülü aldıkları yıldan itibaren 2 yıl boyunca kurumsal iletişim çalışmalarının her aşamasında ücretsiz kullanım hakkını elde ederler.

Avrupa Birliği Çevre Ödülleri Türkiye Programı; Yönetim Ödülü, Ürün ve Hizmet Ödülü, Süreç Ödülü olmak üzere 3 kategoride verilmektedir.

Başvuru koşulları ve program ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

Bir cevap yazın