Rusya’da Yüksek Lisans Burs Programı


Ekonomi Bilimleri Fakültesi, nitelikli lisans ve 2018 yazında mezun olan kişileri, Moskova’da modern ve dinamik olarak gelişen 2 yıllık Yüksek Lisans Programı “Stratejik Kurumsal Finansman” (SCF) için başvurmaya davet ediyor.  SCF, finans konusunda derin bir anlayışın yanı sıra modern finansçı için gerekli olan geniş, mesleki vizyonu aynı anda elde etmek isteyenlere İngilizce olarak öğretilir. Program çağdaş teori ve kurumsal finans ile ilgili küresel uygulamaların incelemesine odaklanmaktadır. Aynı zamanda, SCF programı mezunların geniş kariyer seçeneklerine sahip olmasını sağlayan finans ve ekonomi alanlarında temel bilgi sağlar.

Son 11 yılda, pek çok öğrenci programı yüksek eğitimli finansörler olarak tamamladı. Mezunlar, Goldman Sachs, Morgan Stanley, ING, Accenture, Oliver Wyman, BCG, Roland Berger, ATKearney, VTB Capital, Sberbank CIB, Renaissance Capital ve diğer şirketlerin ve fonların bir dizi şirketleri için çalışmaktadırlar.

Kimler Başvurabilir?

Programa kabul edilmek için, bir Uluslararası dergileri, ders kitaplarını okumak ve İngilizce öğretilen derslere katılmak için yeterince yüksek İngilizce seviyesine sahip olmak,

Ekonomistler için lisans düzeyinde makro ve mikro ekonomi ile ilgili bazı bilgilerin yanı sıra matematik bilgisi,

Programda okumak isteyenlerin, Brealey ve Myers’in Kurumsal Finansman İlkeleri adlı kitabı yardımıyla finansmanın temelleri konusunda bilgi sahibi olmaları önerilir.

Burs uluslararası öğrencilere verilir.

Son başvuru tarihi: 28 Şubat 2018

Program tarihleri: 3 Eylül 2018 – 30 Haziran 2020

Detaylı bilgi için tıklayınız