52 Avrupa Kenti’nde Düzenlenecek Avrupa Bisiklet Yarışmasına Katılın


Avrupa Bisiklet Yarışması (European Cycling Challenge – ECC) farklı 52 Avrupa Kenti’nin bisiklet kullanımında birbirine meydan okuduğu bir yarışmadır. İzmir’in yanı sıra Türkiye’den Mersin’in de dâhil olduğu yarışmaya 4 Fransa, 3 Portekiz, 1 İspanya, 8 İtalya, 2 İsviçre, 1 Macaristan, 9 Polonya, 5 İrlanda, 2 İngiltere, 2 Türkiye, 9 İsveç, 4 Litvanya, 1 KKTC, 1 Hırvatistan Kenti katılmaktadır. Toplamda bisikletle il sınırları içerisinde en uzun mesafeyi kat eden şehir kazanır! Tek yapılması gereken bisiklet sürüşü sırasında Naviki uygulamasını çalıştırmak ya da sürüş sonrasında Naviki Web uygulamasıyla manuel olarak kat edilen yolu kaydetmektir.

Katılım ücretsizdir!

ECC 2017’de bireysel yarışabildiğiniz gibi kendi alt takımınızı kurarak da yarışabilirsiniz. Bunun için takım adınızı bisikletyaya@izmir.bel.tr adresine iletmeniz yeterli. Kat edilen Kilometreleriniz bireysel hesabınıza, takımınızına ve kentimizin toplam mesafesine yansıyacaktır.

Şimdi katıl ve eğlencenin tadını çıkar!

Eğlencenin yanı sıra; yarışma sonucunda İzmir Büyükşehir Belediye’sine iletilen ısı haritası ile mevcutta bisiklet yolu olmayan, fiziksel durumu elverişli, İzmir Büyükşehir Belediyesi Sorumluluk Sahasında kalan ve kullanımı yoğun olan yollar bisiklet yol düzenleme çalışmalarında öncelikli olarak programa alınacaktır.

Detaylı bilgi için tıklayın.

Bir cevap yazın