22. İstanbul Tiyatro Festivali Yerli Proje Başvurularını Bekliyor


2018 yılı Kasım ayında düzenlenecek 22. İstanbul Tiyatro Festivali’nde yer almak isteyen topluluk ve sanatçılar projeleriyle, 5 Şubat – 30 Mart 2018 arasında başvuruda bulunabiliyor.

İstanbul Tiyatro Festivali, 2017’de İstanbul’un tiyatro yaşamına yeni bir soluk getirmek üzere senelik seyrine geri döndü. Festivalin ilk defa tiyatroseverlerin beğenisine sunmaktan büyük gurur duyduğu, sayıları ve nitelikleri gün geçtikçe artan yerli projeler arasından seçilen heyecan verici gösteriler, artık iki yıl ara vermeden, her Kasım ayında festivalde perde açacak. Eğer siz de hazırlık aşamasındaki gösterinizin prömiyerini 2018 Kasım’ında düzenlenecek 22. İstanbul Tiyatro Festivali’nde yapmak istiyorsanız, başvurularınızı 5 Şubat – 30 Mart arasında bekliyoruz.

Başvurular buradan indirilebilecek başvuru formu doldurularak en geç 30 Mart 2018 saat 18.00’e kadar İstanbul Tiyatro Festivali ofisine (Sadi Konuralp Cad. No: 5, Nejat Eczacıbaşı Binası, Şişhane) elden teslim edilebilir. Saat 18.00’den sonra elden ya da e-posta aracılığı ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. İstanbul dışından başvuru göndermek için theatre.fest@iksv.org adresinden festival ekibi ile iletişime geçilmelidir.

Başvuruların sona erdiği 30 Mart 2018 tarihinden sonra danışma kurulu ile birlikte yapılacak değerlendirmenin ardından sonuçlar bütün katılımcılara e-posta aracılığı ile bildirilecek.

22. İstanbul Tiyatro Festivali’ne başvuracak yerli yapımlarda daha önce İstanbul’da sahnelenmemiş olması koşulu aranıyor. Daha önce İstanbul’da izleyici ile buluşan yapımlar ve üniversitelerin tiyatro kulüpleri tarafından yapılan başvurular değerlendirmeye alınmıyor.

İstanbul Tiyatro Festivali, 2018 yılında da dünyaca ünlü, tiyatro ve dans toplulukları ile Türkiye’den gösterileri, İstanbul’un farklı mekânlarında izleyiciyle buluşturacak. Alanında uzman konukların katılımıyla gerçekleştirilecek söyleşiler, ustalık sınıfları ve atölyelerden oluşan ücretsiz yan etkinliklerle festival, İstanbul’un gündemine bir kez daha tiyatroyu taşıyacak.

Kaynak: İstanbul Kültür Sanat Vakfı